Głównym celem projektu jest realizacja spektaklu inspirowanego klasyką literatury światowej - ponadczasową „Opowieścią wigilijną” Charlesa Dickensa. Mottem, które nas zainspirowało było „Warto być przyzwoitym człowiekiem” Władysława Bartoszewskiego .
W inscenizacji przeznaczonej dla widza dorastającego i dorosłego skupimy się na kondycji człowieka, idei humanizmu i wartościach społecznych, które główny bohater odkrywa dopiero po doświadczeniu podróży w głąb siebie. Poruszymy w nim temat samotności, kryzysu relacji i swoistej „bezdomności”. Jesteśmy teatrem specjalizującym się w operowaniu animantami, więc spektakl zakłada grę w wielu planach, wykorzystanie lalek, masek i tajemnic teatru ożywionej formy. Żonglować będzie konwencjami z wykorzystaniem gatunków
i symboli. Nie będzie stronić od groteski i makabreski, po to, aby zbudować na wielu poziomach świat snu, urojeń i rzeczywistości Scrooge’a, a jego fantasmagorie poddać uniwersalnemu przekazowi autora i zapytać, co DZIŚ znaczy „być człowiekiem”. 

PREMIERA PROJEKTU
30 listopada 2024 - Duża Scena

REALIZATORZY SPEKTAKLU
Artur Dwulit - reżyseria i scenariusz
Marcin Nagnajewicz - muzyka
Martyna Stepan-Dworakowska - scenografia
Magdalena Ołdziejewska - choreografia
Robert Jarosz - songi
Maciej Iwańczyk - reżyseria świateł

Projekt jest finansowany ze środków Miasta Łodzi

przyznana kwota dofinansowania - 150000 zł

Projekt „Opowieść wigilijna” powstaje w ramach dofinansowania programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Teatr”

przyznana kwota dofinansowania - 50000 zł