Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

PTS ekran dol 1600x1050

Teatr Lalek Arlekin w Łodzi już po raz drugi został wyróżniony udziałem w programie "Partnerzy Teatroteki Szkolnej". W tegorocznej edycji Teatr reprezentuje Justyna Rogowska, nasza teatralna pedogożka, która 7 i 8 listopada wzięła udział w I zjezdzie programu. Przypomnijmy, że Arlekin był już Partnerem Teatroteki Szkolnej w sezonie 2018/2019.   

Partnerzy Teatroteki Szkolnej to program dla pedagogów teatru pracujących w teatrach instytucjonalnych, którzy chcą rozwijać lub podjąć współpracę z nauczycielami. Tworzy dla tej grupy przestrzeń do spotkań, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim refleksji w tematach związanych z prowadzeniem działań edukacyjnych adresowanych do szkół.

Program Partnerzy Teatroteki Szkolnej:
umożliwia stworzenie grupy do wspólnej refleksji nad kwestiami istotnymi w pracy pedagogów teatru pracujących w teatrach instytucjonalnych;
pozwala na wymianę doświadczeń pomiędzy osobami zajmującymi się podobnym obszarem działań;
pozwala na namysł nad własnym sposobem pracy i wizją edukacji teatralnej prowadzonej w teatrze;
w drugim roku programu (kontynuacja) chętnych uczestników wspiera poprzez udział w procesie tutoringu;
po zakończeniu udziału w Programie umożliwia dołączenie do grupy jego absolwentów i uczestniczenia w inicjatywach jej dedykowanych.


Teatroteka Szkolna to portal zachęcający nauczycieli do wykorzystywania metod pedagogiczno-teatralnych na lekcjach oraz w ramach zajęć pozalekcyjnych (np. kołach teatralnych, lekcjach wychowawczych), opracowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Portal zawiera materiały edukacyjne, m.in. konspekty zajęć podzielone według grup wiekowych (3-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat, 16-19 lat) oraz materiały audiowizualne, pokazujące ćwiczenia rozgrzewkowe i lekcje wykorzystujące teatr.

 www.teatrotekaszkolna.pl

logo teatroteka szkolna czarne 11 logo IT wersja podstawowa penaPTS etetatr boczny 170x110