Projekt zakłada produkcję spektaklu „Czar(cie) gry”, czerpiącego z dorobku kulturowego: legend polskich i regionalnych.

Koncepcja opiera się na idei rodzimych podań i wątków, poprzez wykorzystanie ich do stworzenia nowej, współczesnej historii. Inspiracją i klamrą fabularną do niej będzie z jednej strony tradycyjna legenda „Diabelska gra”, w której bohater staje do wyzwania z diabłem walczącym o jego duszę a z drugiej strony powieść Chrisa Allsburga „Jumanji” i gra, w której każdy ruch wywołuje niespotykane zdarzenie. Bohater sztuki, nastoletni chłopiec nudząc się w nowym mieście zaczyna odkrywać świat poprzez grę i bohaterów z literatury.

Spektaklowi towarzyszyć będą warsztaty storytellingowe, podczas których dzieci nauczą się konstruowania bajek oraz warsztaty teatralnej grywalizacji, w której będą wykorzystywane wątki z baśni. Wydarzenie poprzedzi współpraca z instytucjami w regionie, które przechowują artefakty związane z mitologią ludową.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI O PROJEKCIE TUTAJ.

***

Zadanie „Legendy polskie” powstaje w ramach dofinansowania z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży”.
Wartość dofinansowania MKiDN: 65000 zł
Całkowita wartość projektu: 147976 zł  

 Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Łodzi.

Partnerem projektu jest Festiwal Łódź Czterech Kultur.

Partnerzy premiery:

 logo radio lodz malequatronum male