Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Kawalec
scenografia: Areta Puchalska
muzyka: Radosław Bolewski
obsada: Patrycja Czyszpak-Pawlak i Wojciech Kondzielnik

 

Premiera: 13 kwietnia 2019 r. 
Dla dzieci od 1,5 roku życia
Czas trwania: 45 minut (bez przerwy)

To projekt przeznaczony dla najmłodszych widzów od 1,5 roku życia oraz dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Składa się na niego spektakl inspirowany najwyższej klasy współczesną literaturą dla naj, najmłodszych autorstwa Hervego Tulleta, mistrza skojarzeń i zabawnych interakcji bliskich dzieciom. Nawiązując do jego twórczości, przedstawienie swobodnie podąża za treścią baśni "Tomcio Paluszek", koncentrując się na temacie sprytu i wielkich możliwości „tych najmniejszych”, takich jak tytułowy bohater. Tematem spektaklu jest znajdowanie rozwiązania z trudnej, kłopotliwej sytuacji, tak, jak w baśni wyjście znajdował maleńki Tomcio Paluszek. Pomimo niewielkiego wzrostu i wieku, potrafił zdziałać więcej niż inni.  Sens utworu, że z każdej opresji znajdzie się wyjście, będzie wsparty interaktywnymi, przestrzennymi i sensorycznymi działaniami, w które wciągnięte będą dzieci.

Podczas spektaklu aktorzy będą wspólnie z widzami szukać wyjścia z tarapatów, w których znajdzie się Paluszek. Wiele ze scen wydarzy sie również pośród najmłodszej widowni! Poprzez różnorodne, niezwykłe rekwizyty, aktorzy będą stymulować rozwój sensoryczny u dzieci i pomogą w rozwijaniu ciekawości świata.

Po interaktywnym spektaklu będzie czas na zabawę i odkrywanie elementów przestrzeni: dotykanie, budowanie i sprawdzanie właściwości rekwizytów. 

Realizatorką spektaklu będzie reżyserka Katarzyna Kawalec - doświadczona już w pracy dla najmłodszej  teatralnej widowni, mająca na swoim koncie kilkanaście realizacji dla najnajów (m.in. "Szarego chłopca" w naszym Teatrze), założycielka Teatru Sensorycznego Minimi.

Uwaga: Ze względu na to, że widzowie spektaklu siedzą na podłodze, na miękkich matach, przed wejściem na widownię prosimy o zdjęcie obuwia.

Od września do grudnia w ramach projektu odbędą się również warsztaty familijne dla najmłodszych widzów i ich rodziców.

projekt plakatu: Areta Puchalska

fot. HaWa

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

mkidn 01 cmyk

 Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Łodzi

logo wer horyzont zhaslem pl kolor rgb