Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

Zarząd województwa łódzkiego zdecydował o przeznaczeniu w sumie niemal 30 mln zł na realizację miejskich projektów rewitalizacyjnych, które znalazły się w wyniku konkursu na tzw. liście rezerwowej. Najwięcej środków, bo 16,7 mln zł przeznaczono na projekt rewitalizacji budynków należącego do miasta "Arlekina".

W latach 70. ubiegłego wieku Arlekin ulokowany został przy ul. Wólczańskiej 5 w pomieszczeniach mieszkalnych i domu weselnym, które nigdy nie spełniały wymagań czysto teatralnych. W związku z powyższym prace modernizacyjne i remontowe obejmowały przebudowę budynków teatru, w tym zmianę lokalizacji sceny, widowni i foyer, zabudowę dziedzińca, nadbudowę wieży scenicznej i zmiany w części administracyjnej obiektu. Scena i widownia zostały przystosowane do współczesnych wymogów technologii teatralnej.

Modernizacja siedziby Teatru Lalek "Arlekin" kosztowała 26,8 mln zł. 16,7 mln zł przeznaczył na ten cel zarząd Województwa Łódzkiego, resztę pieniędzy dało miasto. Obecnie powierzchnia zabudowy to 1056 m2, powierzchnia użytkowa - 2933 m2, a kubatura - 18700 m3.

Projekt "Rewitalizacja i modernizacja Teatru Lalek Arlekin w Łodzi" otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.

Przebieg remontu:


"Przed" i "po"...

frontdolne foyergorne foyer scenaszatniekorytarz

Po remoncie