Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

Momo

Momo B1 druk 2male
Na podstawie powieści Michaela Ende

KUP BILET

Dla widzów od 8 lat 

REALIZATORZY:
Reżyseria i projekcje: Agnieszka Błaszczak
Adaptacja: Franciszek Bartkowiak
Dramaturgia: Magda Żarnecka
Scenografia: Marta Kodeniec
Muzyka: Rafał Ryterski
Choreografia: Ewelina Ciszewska
Asystentka reżysera: Joanna Nygard

OBSADA:

Emilia Dryja
Katarzyna Stanisz
Agata Butwiłowska 
Maciej Piotrowski 
Klaudia Kalinowska/Wojciech Kondzielnik 
Joanna Nygard/Adrianna Maliszewska 
Anna Moś-Domagała
Rafał Domagała
Piotr Regdos
Zespół - Szarzy Panowie

W SPEKTAKLU SĄ WYKORZYSTYWANE ŚWIATŁA STROBOSKOPOWE LUB WYSTĘPUJĄ NAGŁE ZMIANY W OŚWIETLENIU.

Premiera: 18 marca 2022 r. Duża Scena
Czas trwania: 110 minut (z przerwą)

Czym jest czas? W świecie tego przedstawienia - walutą i paliwem, które umożliwia Szarym Panom funkcjonowanie. To tajemniczy agenci, którzy podstępnie kradną ludziom czas. Mamią wizją oszczędzania go i lokowania w ich kasie w celu rzekomego wykorzystania go w przyszłości. Niestety to kiepska inwestycja – ludzie rezygnują ze wszystkiego, co przynosi szczęście i odpoczynek, i obsesyjnie zaczynają oszczędzać każdą sekundę. Niesie za sobą pośpiech, rutynę i niezadowolenie. W swoją szaloną pogoń wplątują nawet dzieci. Monotonia opanowuje świat, a uśmiech całkowicie znika z twarzy ludzi. Szarzy Panowie tylko na to czekali.

Swoje macki zapuszczają także w niewielkim włoskim miasteczku, które do tej pory było miejscem iście sielankowym. Tym bardziej, że niedawno do społeczności dołącza Momo. Tajemnicza dziewczynka jeszcze bardziej zbliża ludzi do siebie. Momo jak nikt potrafi słuchać, co inni mają do powiedzenia i między innymi dzięki temu ludzie tak chętnie spędzają z nią czas. Niestety, zaczyna się to zmieniać. Szarzy Panowie sprawiają, że ludzie śpieszą, by oszczędzać czas, a tak naprawdę marnują go tylko na pracę. Przestają słuchać i dostrzegać siebie nawzajem, zapominają o wszelkiej codziennej radości.

Tylko Momo, dzięki swojemu darowi i niezwykłej wrażliwości potrafi oprzeć się działaniu Szarych Panów. To na niej spoczywa więc obowiązek wyzwolenia przyjaciół spod wpływu nikczemnych agentów. Bohaterka wyrusza na misję, by zwrócić skradziony ludziom czas i przypomnieć im o tym, co najważniejsze.

„Momo” to opowieść z pogranicza światów i rodzaj manifestu, traktującego o przyjaźni, poświęceniu i wartości spędzanego wspólnie czasu. Przepiękny, widowiskowy spektakl korzysta z rozwiązań teatru lalek i teatralnej maszynerii na dużą skalę. Zobaczymy tu kilkanaście świetlnych lalek w scenerii rodem z kosmicznego snu.

 

 

Realizacja trailera: HaWa (Habryn/Wawrzoła)

Projekt plakatu: Gra-Fika

***

PARTNERZY PREMIERY

logo wer horyzont zhaslem pl kolor rgb        logo radio lodz malequatronum male

ZDJĘCIA ZE SPEKTAKLU - FOT. HAWA

NAJNOWSZA PREMIERA!

 Szczegóły tutaj

AKTUALNOŚCI 2023/2024

REPERTUAR 2023/2024

ZASIĄDŹ NA WIDOWNI!