Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

Wdrowka Nabu spektakl DT 2021

13 CZERWCA 2021 O GODZINIE 16.00 zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie, na niedzielne spotkanie z małą dziewczynką o imieniu Nabu. ??

"Wędrówka Nabu", historia o odwadze, strachu i poszukiwaniu domu - spektakl (w ramach Dotknij Teatru).

WĘDRÓWKA NABU
Na podstawie książki Jarosława Mikołajewskiego
Spektakl w ramach akcji Dotknij Teatru 2021
Nabu to mała dziewczynka, która mieszka w wiosce za morzem. Ma piękny, ciepły dom i kochającą rodzinę. Pewnego dnia, w niewyjaśnionych dla niej okolicznościach, wybucha pożar, który odbiera im wszystkim bezpieczne schronienie. Dom udaje się szybko odbudować, ale niestety, nie na długo, bo wkrótce znów pojawia się ogień...
Nabu postanawia uciec z ogarniętej pożogą rodzinnej wioski, by odnaleźć miejsce, w którym nie palą się domy i gdzie wszyscy mogliby być wreszcie bezpieczni.
„Wędrówka Nabu” to historia o odwadze, strachu i poszukiwaniu domu. Spektakl stanowi zapis heroicznej, samotnej wyprawy przez pustynie i wielkie wody, podczas której dziewczynka nie spotyka życzliwych ludzi, wpada w niewidoczne druty kolczaste, które pozostawiają odczuwalne rany oraz zobaczy łódki, których nie ma - przynajmniej nie dla wszystkich…
Historia Nabu pokazuje, jak ciężko jest uciec przed strachem i bólem. Jak wiele trzeba wycierpieć, by osiągnąć cel wędrówki. I mimo tego, że dotychczasowa droga bardzo ją okaleczyła i wystraszyła, decyduje się wyruszyć poza bezkres horyzontu. Do lepszego świata..
Książka Jarosława Mikołajewskiego na podstawie, której powstaje spektakl to niezwykła, poetycka opowieść podejmująca temat kryzysu migracyjnego i nietolerancji. Jej adaptacja zostanie opowiedziana przy użyciu lalek stolikowych i plastycznych środków wyrazu. Ożywiona przez troje aktorów ma się stać pretekstem do odważnej dyskusji z młodym odbiorcą, być może łamiąc tabu.
Reżyseria: Przemysław Jaszczak
Teksty piosenek: Magda Żarnecka
Scenografia: Aleksandra Starzyńska
Muzyka: Urszula Chrzanowska
Projekcje: Agnieszka Waszczeniuk
Obsada:
Adrianna Maliszewska
Wojciech Schabowski
Michał Szostak
SCENA KAMERALNA
Dla widzów od 7 lat, dla młodzieży i dorosłych
Czas trwania: 60 minut
Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny ale obowiązują wcześniejsze rezerwacje miejsc poprzez Dział Organizacji Widowni pod adresem: biletyrezerwacja@teatrarlekin.pl lub numerem telefonu: 695 087 008.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorem akcji „Dotknij Teatru 2021” jest Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych.
Patronem honorowym DT2021 jest Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.
Wydarzenie jest finansowane przez Urząd Miasta Łodzi oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
FOT. HAWA

NAJNOWSZA PREMIERA!

 

AKTUALNOŚCI 2022/2023

REPERTUAR 2022/2023

ZASIĄDŹ NA WIDOWNI!