Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

Już po raz siedemnasty w Łodzi odbędą się Lalkowe Spotkania Teatralne im. Waldemara Presi.
To chyba jedyna taka impreza w Polsce, w której można obejrzeć dziecięce przedstawienia przygotowane z udziałem lalek i masek – często robionych własnoręcznie! Dlatego od lat Teatr Arlekin patronuje temu wydarzeniu, co rok tworzonemu przez dzieci i ich szkolnych nauczycieli, zwłaszcza, że jednym z głównym organizatorów jest zaprzyjaźniona z nami, po sąsiedzku, Szkoła Podstawowa nr 23 z ul. Gdańskiej a patronem, nieżyjący już aktor naszego Teatru – Waldemar Presia.

Lalkowe Spotkania Teatralne to jedna z nielicznych imprez, która propaguje i popularyzuje teatr formy. Ma ona charakter konkursu, który rozgrywa się w dwóch niezależnych od siebie kategoriach: plastycznej (na wykonanie lalki teatralnej – w tym roku wokół tematu „Lalka z Krainy Emocji”) i teatralnej (na zaprezentowanie sztuki, w której wystąpiły elementy animacji, lalki lub maski).
Aby umożliwić dzieciom kontakt ze sztuką i aby stworzyć okazję do pogłębienia wiedzy na temat teatru lalek wraz z organizatorami zachęcamy wszystkich edukatorów, nauczycieli i szkoły do czynnego udziału w imprezie – do prezentowania szkolnej twórczości, oglądania przedstawień teatralnych i podziwiania lalek.

W tym roku Lalkowe Spotkania Teatralne odbędą się 26 – 27 kwietnia, tradycyjnie na scenie Domu Kultury „502”. 

ORGANIZATORZY: Szkoła Podstawowa 23 w Łodzi - Dyrekcja oraz Magdalena Brodowska, Marzena Krupska, Kamila Wesół a także Dom Kultury „502”.

PLIKI DO POBRANIA OD ORGANIZATORÓW:
REGULAMIN KONKURSU
KARTA ZGŁOSZENIA DLA NAUCZYCIELI
INFORMACJE
ZGODA RODZICA NA UDZIAŁ W KONKURSIE PLASTYCZNYM
ZGODA RODZICA NA UDZIAŁ W KONKURSIE TEATRALNYM