Tomcio Paluszek - Gdzie ten maluszek?

Na podstawie tekstu Katarzyny Kawalec | KUP BILET |
Dla widzów od 1,5 roku życia
Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Kawalec
Scenografia: Areta Puchalska
Muzyka: Radosław Bolewski
Obsada:
Wojciech Kondzielnik
Emilia Dryja
Premiera: 13 kwietnia 2019 r.
Czas trwania: 45 minut (bez przerwy)
Uwaga! Podczas spektaklu widzowie siedzą na podłodze, na macie i specjalnie przygotowanych poduszkach. Prosimy o wygodne ubranie i zdjęcie butów
To projekt przeznaczony dla najmłodszych widzów od 1,5 roku życia oraz dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Składa się na niego spektakl inspirowany najwyższej klasy współczesną literaturą dla naj, najmłodszych autorstwa Hervego Tulleta, mistrza skojarzeń i zabawnych interakcji bliskich dzieciom. Nawiązując do jego twórczości, przedstawienie swobodnie podąża za treścią baśni "Tomcio Paluszek", koncentrując się na temacie sprytu i wielkich możliwości „tych najmniejszych”, takich jak tytułowy bohater. Tematem spektaklu jest znajdowanie rozwiązania z trudnej, kłopotliwej sytuacji, tak, jak w baśni wyjście znajdował maleńki Tomcio Paluszek. Pomimo niewielkiego wzrostu i wieku, potrafił zdziałać więcej niż inni. Sens utworu, że z każdej opresji znajdzie się wyjście, będzie wsparty interaktywnymi, przestrzennymi i sensorycznymi działaniami, w które wciągnięte będą dzieci.
Podczas spektaklu aktorzy wspólnie z widzami szukają wyjścia z tarapatów, w których znajduje się Paluszek. Wiele ze scen dzieje sie również pośród najmłodszej widowni! Poprzez różnorodne, niezwykłe rekwizyty, aktorzy stymulują rozwój sensoryczny u dzieci i pomagają w rozwijaniu ciekawości świata.
Realizatorką spektaklu jest reżyserka Katarzyna Kawalec - doświadczona już w pracy dla najmłodszej teatralnej widowni, mająca na swoim koncie kilkanaście realizacji dla najnajów (m.in. "Szarego chłopca" w naszym Teatrze), założycielka Teatru Sensorycznego Minimi.
RECENZJA KLAUDII STĘPIEŃ-KOWALIK: Bajka o tycim, tyciutkim, tyciusieńkim chłopcu…
projekt platatu: Areta Puchalska
fot. HaWa
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
![]() |
Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Łodzi
|