Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

MOC OTWARTOŚCI. WYJĄTKOWA „NIEDZIELA INNA NIŻ WSZYSTKIE” W „ARLEKINIE”!

***

Marzec jest wyjątkowym czasem dla teatru, a zwłaszcza teatru lalek. Co roku, 21 marca, artyści obchodzą Światowy Dzień Lalkarstwa a 27 marca – Międzynarodowy Dzień Teatru. W „Arlekinie” spotkamy się w tym roku dokładnie w połowie drogi pomiędzy tymi świętami – w niedzielę 24 marca – aby celebrować je wspólnie z naszymi widzami. W tym celu przygotowaliśmy atrakcje dla całych rodzin.

Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Moc otwartości”. Dzień będzie utrzymany w konwencji „Niedziel Innych niż Wszystkie” – specjalnych dni, podczas których raz w miesiącu spotykamy się po spektaklu z widzami, aby zdradzić im nieco tajników obejrzanego przedstawienia. Tym razem jednak „Mocą otwartości” otworzymy nasze zakamarki nieco szerzej i pokażemy nieco więcej – to jacy jesteśmy, jak pracujemy, a także nasze lalki. Uchylimy też rąbka tajemnic związanych z techniką sceny i zajrzymy do teatralnych pracowni. A wszystko to będzie towarzyszyło rodzinnemu spektaklowi „Calineczka” (7+), którego jednym z głównym motywów jest właśnie poszukiwanie swojej mocy – bo w „Arlekinie” wierzymy, że każdy ją ma, tylko trzeba ją w sobie odnaleźć – podobnie jak otwartość na innych i gotowość do poznawania różnorodności i piękna świata.

Wydarzenia towarzyszące spektaklowi będą miały charakter gier, zabaw i warsztatów. Na widzów czekać będą także aktorzy, którzy przeprowadzą miniwarsztaty teatralne oraz nasze edukatorki z zadaniami. Na finał przygotowaliśmy różne niespodzianki dla wszystkich widzów.

***
Bilety na 24 marca 2024 są już w sprzedaży – zarówno w kasie teatru, jak i online. Są one w specjalnej, promocyjnej cenie 40 zł i obejmują zarówno spektakl „Calineczka”, jak i odbywające się po nim warsztaty.  Całość potrwa około 2,5 godziny.

Przedstawienie oraz towarzyszące mu wydarzenia są skierowane do widzów 7+ i całych rodzin.