Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

NOWY PROJEKT W  „ARLEKINIE”! SZCZEGÓŁY WKRÓTCE

***

Mamy dobre wieści! Nasz teatr otrzymał 89 tysięcy dofinansowania z programu „Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uzyskane środki wykorzystamy na realizację nowego projektu, a owocem naszej pracy będzie prapremiera spektaklu, zaplanowana na wrzesień 2024 roku.

Inspiracją do przedstawienia jest wyjątkowa książka graficzna „O, choroba”. Pozycja, której autorami są pisarz Boguś Janiszewski oraz ilustrator Maks Skorwider, powstała charytatywnie w 2021 roku, jako książka-cegiełka i wsparcie dla dzieci z chorobą nowotworową. Komiks ukazał się dzięki wydawnictwu Agora dla Dzieci i Fundacji Iskierka, działającej na rzecz małych pacjentów onkologicznych. Pełna zwrotów akcji, wzruszeń i niespodziewanych przygód książka jest skierowany do czytelników w wieku powyżej 9 lat i podejmuje trudny temat w sposób całkowicie nieszablonowy. Jej bohaterkami są 12-letnia Adela i jej choroba, ale opowieść powstała na podstawie prawdziwych historii dzieci zmagających się z nowotworem oraz tych, którym udało się już wrócić do zdrowia. To właśnie podopieczni Fundacji byli pierwszymi recenzentami książki i to ich walka z nowotworem zainspirowała nas do podjęcia tego tematu.

Reżyserem spektaklu będzie Tomasz Maśląkowski, który współpracował z nami przy projekcie „Tata”. Partnerem prapremiery jest Fundacja Iskierka.

Więcej informacji podamy wkrótce.