Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

POZA SCENĄ. FERIE 2024 W „ARLEKINIE” – WARSZTATY TEATRALNE DLA DZIECI

Centralnym punktem każdego teatru jest scena. To tam odbywają się przedstawienia, a aktorzy występują w świetle reflektorów. Ale co się dzieje poza nią? To przecież właśnie za kulisami znajduje się magiczny świat lalek, kostiumów i scenografii. Magazyny, sale prób, sale warsztatowe, czyli wszystko to, czego nie widać na pierwszy rzut oka! Na przełomie stycznia i lutego nie gramy spektakli. Zamiast tego zapraszamy dzieciaki poza scenę, na krótki cykl teatralnych warsztatów. Będą lalki, kostiumy i zajęcia ruchowe – w tym niepowtarzalny, arlekinowy spacer po okolicy.

HARMONOGRAM WYDARZENIA:

 • 30.01 / TEATR PRZEDMIOTU / GODZ. 10:00-11:00
  Warsztat, podczas którego przekonacie się, że w teatrze wszystko może być rekwizytem, magiczne pudełko ukrywa coś więcej niż można zobaczyć, a tajemniczy jegomość zgubił kufer wypełniony…

 • 01.02 / PORUSZ SOBĄ, PORUSZ LALKĄ / GODZ. 10:00-11:00
  W czasie warsztatu rozgrzejemy do czerwoności nie tylko nasze ciała, ale nauczymy się jak animować różne rodzaje lalek teatralnych.

 • 06.02 / KOSTIUM W TEATRZE/ GODZ. 10:00-11:00
  Czy kostium w teatrze niesie ze sobą jakąś wiadomość? Co mówi o postaci, a co o Tobie? Warsztat o kostiumach wypełniony dobrą zabawą, projektowaniem własnych kostiumów oraz zwiedzaniem magazynu wypełnionego kostiumami z naszych spektakli.

 • 08.02 / RUCH I SŁOWO / GODZ. 10:00-11:00
  Co w teatrze pojawiło się pierwsze, słowo czy ruch? A może pojawiły się jednocześnie i są tak samo ważne? Podczas teatralizowanych zabaw zastanowimy się wspólnie, co dla nas jest najważniejsze w teatrze.

****
DODATKOWE INFORMACJE:

Wiek uczestników: 5+

Zapisy mailowo na adres: edukacja@teatrarlekin.pl
Zgłoszenia prosimy przesyłać na maksymalnie dwa dni przed wybranym warsztatem.

Cena: 30 zł/dziecko (za pojedynczy warsztat). Liczba miejsc jest ograniczona