Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

RELACJA Z 75. URODZIN TEATRU LALEK „ARLEKIN” 

***

W sobotę 16 grudnia w łódzkim Teatrze Lalek „Arlekin” odbyły się uroczyste obchody 75-lecia jego powstania, połączone z premierą spektaklu „Frankenstein” w reżyserii Przemysława Jaszczaka.
Cóż to był za jubileusz! Po spektaklu wystąpiła grupa „Po Omacku” (w jej skład wchodzą aktorki naszego teatru: Agata Butwiłowska, Emilia Dryja, Klaudia Kalinowska i Katarzyna Stanisz), dając brawurowy kabaretowy popis inspirowany artykułami z archiwalnych gazet, które zostały poświęcone „Arlekinowi”. Następnie miała miejsce oficjalna część obchodów, którą otworzył Dyrektor naszego teatru Wojciech Brawer. Po nim głos zabrali:
  • Bożena Sawicka, naczelnik Departamentu Narodowych Instytucji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomieja Sienkiewicza, wręczyła naszym pracownikom odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Wśród uhonorowanych pracowników znaleźli się: Agnieszka Andrzejewska (kierowniczka Działu Obsługi Widowni), Ewa Kwiecińska-Kotwasińska (kierowniczka Działu Komunikacji i Edukacji), Joanna Ossowska-Struszczyk (zastępczyni dyrektora), Magda Żarnecka (dramaturżka teatru), Wiesława Gronostaj-Ekiel (kierowniczka Działu Technicznego) i Maciej Piotrowski (aktor).
  • Wiceprezydent Miasta Łodzi Małgorzata-Moskwa Wodnicka, która wręczyła nagrody Prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej części pracowników Teatru Lalek „Arlekin”.
  • W imieniu Zarządu Sekcji Teatrów Lalkowych ZASP, wystąpiła jego wiceprzewodnicząca Henryka Korzycka, która pogratulowała naszemu teatrowi wieloletniej działalności.
  • Spotkanie uświetniło pojawienie się na scenie dyrektorów polskich teatrów lalek, którzy złożyli na ręce Dyrektora Brawera kwiaty i drobne upominki, a także uczcili 75-lecie naszego teatru odczytaniem krótkiego wiersza poświęconego „Arlekinowi”.
W trakcie oficjalnej części obchodów jubileuszu nie zabrakło także życzeń od samego Henryka Ryla i od naszych widzów. Dyrektor Brawer przyznał też całej ekipie teatru nagrody za ogrom pracy włożonej na co dzień w jego działalność. Na koniec Goście mieli okazję skosztować pysznego urodzinowego tortu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie – widzom, przedstawicielom współpracujących z nami instytucji, sponsorom, przyjaciołom, dyrektorom teatrów lalek w całej Polsce, aktorom, twórcom teatralnym i naszym byłym Pracownikom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w tym wyjątkowym dniu. A także duetowi HaWa (Habryn/Wawrzoła) za wspaniałe zdjęcia i całej Drużynie „Arlekina”, bez której jubileusz 75-lecia teatru nie mógłby się udać!

***

Zdjęcia z jubileuszu wykonał duet HaWa (Habryn/Wawrzoła).