Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

ZAGŁOSUJ NA PROJEKT ARLEKIN BEZ BARIER W BUDŻECIE OBYWATELSKIM 2023

***

Jeszcze do końca października można głosować na projekt naszego teatru w Budżecie Obywatelskim. Staramy się o pieniądze na zakup urządzeń, które pomogą osobom z niepełnosprawnością wzrokową i słuchową w satysfakcjonującym odbiorze naszych wydarzeń. 

Jeśli wygramy:

  • Kupimy przenośne zestawy dla osób niedosłyszących i niedowidzących składające się z nadajnika z mikrofonem oraz odbiornika z pętlą indukcyjną lub słuchawką.
  • Zamontujemy pętlę indukcyjną w kasie teatru, co pomoże użytkownikom aparatów słuchowych cieszyć się wysokim komfortem komunikacji z osobą obsługującą.
  • Zaopatrzymy teatr w nadajniki sygnalizujące dźwiękowo informację o lokalizacji, które pozwolą osobom z dysfunkcją wzroku, wyposażonym w urządzenia mobilne, na otrzymanie dźwiękowej informacji naprowadzającej na konkretne pomieszczenia, np. toaletę, scenę, kasę, szatnię.

Dzięki tym narzędziom osoby z niepełnosprawnościami nie byłyby stygmatyzowane, np. specjalną strefą, w której muszą usiąść. Umożliwiłoby im to również uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach organizowanych przez teatr. 

***
Niezbędne informacje:

Kto może głosować? Wszyscy mieszkańcy Łodzi

Jak to zrobić? Na stronie Budżetu Obywatelskiego, wybierając projekt L019.  

Do kiedy? Do godziny 24:00 w dniu 31 października 2023 r.

Krótka instrukcja głosowania i zachęcania innych:

  • W trakcie głosowania wchodzisz na stronę https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl/ i głosujesz na projekty.
  • Po zakończeniu głosowania pojawi się ekran z podziękowaniem za oddanie głosu i informacjami o możliwości wygenerowania linku, z którego osobiście możesz promować projekty.
  • Po zaznaczeniu niezbędnych pól (odpowiednie zgody i oświadczenia) i kliknięciu przycisku „Wygeneruj link”, otrzymasz od nas indywidualny link do strony z głosowaniem, zostanie on również wysłany drogą SMS.
  • Możesz go rozsyłać rodzinie, znajomym, sąsiadom. Przy okazji możesz też zachęcać do wspierania konkretnych projektów. Pamiętaj, Twoim wyróżnikiem będzie nadany unikalny numer ID linku.
  • Osoba, która otrzyma od Ciebie link do strony i w niego kliknie, przejdzie do strony głosowania, na której wyświetli się specjalny ekran ze zgodami i oświadczeniami. Może wyrazić zgodę na powiązanie jej głosu z Tobą. Jeżeli to zrobi i odda ważny głos, otrzymujesz punkt.