Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

PREMIERA SPEKTAKLU „CZAR(CIE) GRY” JUŻ WE WRZEŚNIU 2023 ROKU W RAMACH FESTIWALU ŁÓDŹ CZTERECH KULTUR I OBCHODÓW 600. URODZIN ŁODZI!

***

W dniach 16 i 17 września 2023 r. o godz. 17:00 zapraszamy na premierowe spektakle „Czar(cich) gier” w reżyserii Roksany Miner. Wydarzenie, które towarzyszy obchodom 600. Urodzin Łodzi, odbędzie się w ramach tegorocznego Festiwalu Łódź Czterech Kultur

Bohaterem przedstawienia jest dziesięcioletni Gniewko, który przeprowadza się z rodzicami do innego, obcego dla siebie miasta, w którym nikogo nie zna. Zmienia też szkołę, choć najbardziej marzy o tym, aby móc zmienić swoje imię. Gniewomir brzmi przecież jak gotowe przezwisko, zwłaszcza, gdy jest się nowym. A czego najbardziej życzy sobie druga bohaterka, Kasia, ciągle wpatrzona w telefon? Co zobaczy, gdy spróbuje spojrzeć na świat z innej perspektywy? Choćby najbardziej odległej… „Czar(cie) gry” to spektakl, w którym realia i problemy dzisiejszych dzieci mieszają się z fantazją poprzez nieoczekiwaną wyprawę w nieznane. Zapraszamy do tej teatralnej, przygodowej „gry w opowieści” sprzed kilkuset lat. Scenariusz spektaklu zawiera bowiem nawiązania do wybranych polskich baśni, legend i podań, także tych związanych z powstaniem i historią Łodzi. Są wśród nich m.in. „Boruta” Kazimierza Władysława Wójcickiego, „O śpiących rycerzach w Tatrach” Jana Kasprowicza, wspomniana „Diabelska gra” Stanisława Dzikowskiego oraz „Legenda Janusza, czyli skąd pochodzi nazwa miasta Łódź” i „Piekielne maszyny, czyli jak u Scheiblera bies parą buchał” wg Zdzisława Konickiego.

Więcej informacji na temat przedstawienia oraz linki do zakupu biletów znajdą Państwo tutaj

***

Premiera spektaklu odbędzie się w ramach programu Festiwalu Łódź Czterech Kultur.Spektakl powstaje w ramach projektu „Legendy polskie” i jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zadanie jest także współfinansowane ze środków Miasta Łodzi.

Projekt towarzyszy obchodom 600. Urodzin Łodzi.

#Teatrusięowiekniepyta #Klub75