Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

ZNAMY LAUREATÓW XVII LALKOWYCH SPOTKAŃ TEATRALNYCH IM. WALDEMARA PRESI

***

XVII edycja Lalkowych Spotkań Teatralnych im. Waldemara Presi już za nami! Jak co roku z grona młodych talentów wyłoniono najlepszych uczestników.
  • Nagrodę Złotej Maski za przedstawienie „Sen paleontologa” otrzymały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 206 w Łodzi.
Wyróżnienia przyznano:
  • Dzieciom z „Teatrzyku na 162” ze Szkoły Podstawowej nr 162 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Łodzi za oryginalne lalki wykorzystane w przedstawieniu „Barwna akademia".
  • Zespołowi teatralnemu „Cuda na patyku” ze Szkoły Podstawowej nr 2. im. ks. Jana Twardowskiego w Łodzi za harmonijne połączenie planu lalkowego z żywym planem w przedstawieniu „Zielony Kapturek".
  •  Zespołowi teatralnemu z klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Łodzi im. Marii Bohuszewiczówny za ciekawe lalki i ich pomysłowe wykorzystanie w przedstawieniu „Tajemniczy strych".
  • Dziecięcej Grupie Teatralnej „Lustro" z Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr w Łodzi za podjęcie istotnych treści dotyczących współczesnego świata w przedstawieniu „Bajka o lęku".
  • Zespołowi teatralnemu „Promyczki” ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Łodzi im. Marii Bohuszewiczówny za wykorzystanie w przedstawieniu „Mam talent" formy musicalowej.

Wyróżnienia indywidualne aktorskie przyznano:

  • Maja Bardelska ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Łodzi im. Marii Bohuszewiczówny za rolę eksperta językowego w przedstawieniu „Mam talent".
  • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Łodzi: Dorota Grabarczyk (rola Wilka) i Aleksander Sitarz (rola Zielonego Kapturka) za role w przedstawieniu „Zielony Kapturek".
W konkursie plastycznym „Lalka z Krainy Emocji” wzięło udział 10 placówek, nadesłano 70 lalek. Jury wyróżniło 25 prac.
Patronem wydarzenia po raz kolejny był Teatr Lalek „Arlekin”, który ufundował nagrody dla głównych zwycięzców – bilety na spektakle i specjalnie przygotowane warsztaty.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

***

Lalkowe Spotkania Teatralne to jedna z nielicznych imprez, która propaguje i popularyzuje teatr formy. Ma ona charakter konkursu, który rozgrywa się w dwóch niezależnych od siebie kategoriach: plastycznej (na wykonanie lalki teatralnej) i teatralnej (na zaprezentowanie sztuki, w której wystąpiły elementy animacji, lalki lub maski).
W tym roku Lalkowe Spotkania Teatralne odbyły się 26 – 27 kwietnia, tradycyjnie na scenie Domu Kultury „502”. 

ORGANIZATORZY: Szkoła Podstawowa 23 w Łodzi - Dyrekcja oraz Magdalena Brodowska, Marzena Krupska, Kamila Wesół a także Dom Kultury „502”.