Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

Drodzy rodzice, nauczyciele, edukatorzy i animatorzy!

"Arlekinarium" to lalkowy słownik teatralny - nasz najnowszy projekt wydawniczy. Wprowadza widzów teatru w magiczny świat – w szczególności świat teatru lalkowego. Kierowany jest do dzieci w wieku od 7 do 14 lat, ale na pewno i dorośli znajdą w nim coś ciekawego dla siebie. Książka napisana jest przystępnym językiem i została zilustrowana fantastycznymi zdjęciami teatru i jego elementów.

Program szkolny często wprowadza pojęcia teatralne, nazywa teatralne elementy i opisuje je w podręcznikach, ale hasła te, nie poznane, nie zobaczone, nie wyobrażone pozostają u dzieci ciągle w sferze abstrakcji i domysłów. Co więcej, trudność niektórych fachowych słów, powoduje, że teatr u części dzieci może kojarzyć się z czymś niedostępnym. Często też, jeżeli młody odbiorca sztuki już pomyśli o danym elemencie teatru, nie wie, czym to coś naprawdę jest? Gdzie to się znajduje, do czego służy, czy jest duże, małe, schowane, a może ktoś nim kieruje? Jest zaprogramowane, znajduje się na scenie, czy w zupełnie innym pomieszczeniu? W powietrzu, pod ziemią, za widownią? Jaka to lalka, ile osób ją animuje, jak ona się w ogóle porusza, kto ją tworzy, z czego i kiedy? Czym jest kulisa, po co w teatrze kilkaset świateł i jak ogarnia to… jedna osoba? Czym jest praktykabel, a czym proscenium? Czy inspicjent to to samo co inscenizator? Albo ile musi być prób, żeby odbyła się premiera. Chwila… A może prapremiera?

Tego wszystkiego dowiecie się właśnie z naszego "Arlekinarium". Zachęcamy do zapoznania się z książką. Nasze "Arlekinarium" jest zupełnie bezpłatne. Możecie je pobrać z strony teatru www.teatrarlekin.pl - w menu "projekty". 

LINK BEZPOŚREDNI: https://teatrarlekin.pl/festiwal/projekt-arlekinarium-lalkowy-slownik-teatralny

ARLEKINARIUM - KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ABY POBRAĆ PLIK (*PDF)

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego
01 znak podstawowy kolor biale tlo

Zadanie jest dofinansowane z budżetu Miasta Łodzi
logo wer horyzont zhaslem pl kolor