Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

MARIIA SNISARENKO

Od 18 marca do 15 kwietnia w Galerii A „Akwarium” na górnym foyer Teatru Lalek Arlekin będzie można oglądać wystawę ukraińskiej artystki Marii Snisarenko pt. „Trochę z bajki, trochę z pamiętnika” a na dolnym foyer pracę łódzkiej graficzki Katarzyny Jasińskiej.

Mariia Snisarenko (rocznik 1992) jest absolwentką Liceum Plastycznego w ukraińskim Chersoniu, Chersońskiego Uniwersytetu Państwowego (departament pedagogiki i sztuk pięknych) oraz Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem). Jest artystką różnych mediów i animatorką kultury. Szczególnie zajmuje się ilustracją, grafiką projektową i fotografią, prowadzi także warsztaty artystyczne oraz rękodzielnicze w duchu „zero waste” - prowadziła m.in. program warsztatowy w chersońskiej telewizji i warsztaty z budowania instalacji z odpadów w Polsce i w Ukrainie. Została wyróżniona w 11. edycji Konkursu ART of PACKAGING w Poznaniu w kategorii „Pragnienie" oraz w kategorii „Wyróżnienie Przewodniczącej Jury”. Współpracuje z Festiwalem Polskiej Animacji O!PLA (Polska), Rising of Lusitania - AnimaDoc Film Festival (Anglia), StopTrik Festival (Słowenia/Polska), CRAFT International Animation Festival (Indonezja), ReAnima (Norwegia), Festiwalem Filmów Animowanych DIALOGI (Polska) a także wieloma innymi wydarzeniami. Obecnie współpracuje z łódzką Fundacją Kipisz. Na początku wojny w Ukrainie zainicjowała akcję „Pocztówka na Ukrainę”, która okazuje wsparcie sieci pomocy cywilnej dla rodzinnego miasta, Chersonia. Wielkoformatowa krajka prezentowana na wystawie jest projektem do jednej z takich pocztówek, oprócz niej w Arlekinie zobaczyć można serię miniaturowych grafik Artystki.


Jednocześnie na dolnym foyer oglądać można równie pacyfistyczną w duchu pracę IMAGINE Katarzyny Jasińskiej, łódzkiej projektantki graficznej i właścicielki sklepu z plakatami Gra-Fika. Artystka współpracuje z wieloma instytucjami kultury w zakresie tworzenia oprawy graficznej wydarzeń kulturalnych. Plakat IMAGINE jej autorstwa jest jednym z wielu świadectw aktywnego włączania się artystów w akcję pomocy dla przybywających do naszego kraju obywatelek i obywateli okupowanej Ukrainy. Został zaprojektowany z myślą o wsparciu Fundacji Edukacji Demokratycznej Dmuchawiec, która powstała z potrzeby stworzenia przyjaznego dziecku środowiska, funkcjonującego w oparciu o wolność człowieka jako jednostki oraz wychowanie w duchu demokracji. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działania społeczności szkolnej, pozostającej pod skrzydłami Fundacji, która zaopiekowała się ponad setką uchodźców i ich dzieci organizując miejsca pobytu, miejsca w przedszkolu i szkole oraz zapewniając tłumaczy i psychologów. Chcąc włączyć się w tę formę pomocy można kupić plakat na stronie: www.gra-fika.com

 

NAJNOWSZA PREMIERA!

 

AKTUALNOŚCI 2022/2023

REPERTUAR 2022/2023

ZASIĄDŹ NA WIDOWNI!