Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

momo 2

W piątek, 18 marca 2022 zapraszamy Państwa na Dużą Scenę, na której odbędzie się premierowe przedstawienie pt. "Momo". Będzie to adaptacja bestsellerowej powieści Michaela Ende, którą dla naszego teatru wyreżyseruje Agnieszka Błaszczak. Scenografię i lalki do tego wyjątkowego spektaklu o tym, jak ważne są w naszym życiu relacje i poświęconym im czas, zaprojektowała Marta Kodeniec. 

Pewnego dnia, nie wiadomo skąd, w ruinach amfiteatru w pewnym małym miasteczku, zjawia się dziewczynka o imieniu Momo. Zostaje otoczona opieką i szybko staje się częścią lokalnej społeczności. Niebawem okazuje się, że Momo ma szczególny dar - potrafi słuchać, jak nikt inny. Dzięki niej ludziom wpadają do głowy najlepsze pomysły, odnajdują przy niej siebie i swoje pragnienia. Momo zjednuje sobie wielu nowych przyjaciół. Wkrótce do miasteczka przybywają także Szarzy Panowie - tajemniczy agenci Kasy Oszczędności Czasu, którzy podstępnie kradną ludziom czas. Pogodni dotychczas mieszkańcy tracą swoje światło i kolory. Pracują coraz więcej i coraz bardziej oddalają się od siebie. Z miasta znikają cała radość i ciepło.

Tylko Momo, dzięki swojemu darowi, potrafi oprzeć się działaniu Szarych Panów. Dziewczynka wyrusza na misję, aby uwolnić swoich przyjaciół od wpływu Agentów, a także aby uratować skradziony ludziom czas i przypomnieć im o tym, co najważniejsze. Czy mała Momo podoła wielkiemu zadaniu?

Momo” to opowieść z pogranicza światów i rodzaj manifestu, traktującego o przyjaźni, poświęceniu i wartości spędzanego wspólnie czasu. Spektakl oparty na książce Michaela Ende będzie korzystał z rozwiązań teatru lalek i teatralnej maszynerii na dużą skalę. Zobaczymy tu kilkanaście świetlnych lalek w magicznych światach, rodem z kosmicznego snu.

Więcej informacji w dziale: SPEKTAKLE

NAJNOWSZA PREMIERA!

 

AKTUALNOŚCI 2022/2023

REPERTUAR 2022/2023

ZASIĄDŹ NA WIDOWNI!