Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

Kopciuszek cover photo 23

20 listopada 2021 o godz. 17.00 zapraszamy na kolejną premierę w tym sezonie. Tym razem na Dużej Scenie i dla nieco starszej widowni, pokażemy "Kopciuszka" w wersji Joela Pommerata.

Napisana na nowo, współczesna wersja francuskiego autora, wywraca jedną z najpopularniejszych baśni świata do góry nogami. Tutaj nikt nie zgubi pantofelka, nie pojedzie na bal dynią zamienioną w karocę. Wszyscy przeżyjemy jednak to samo - lekko baśniową, tryskającą humorem, oniryczną opowieść o pokonującej zagubienie nadziei i potrzebie drugiego człowieka.

Kopciuszek-Kosia Pommerata nie jest ofiarą zawiści i podłego charakteru okrutnej Macochy i jej córek. Przeciwnie - bohaterka staje się wrogiem siebie samej, a zlecane przez panią domu nieprzyjemne obowiązki dziewczyna traktuje jako zasłużoną karę i wręcz cieszy się na nie. Karę za co? Za to, że nie myśli o zmarłej matce wystarczająco często. Za to, że jeśli nie poświęci każdej minuty na pielęgnowanie pamięci o niej, mama zniknie naprawdę. Niestety, żyjąc nieustającym poczuciem winy, Kosia nie zauważa cudowności świata i życia, które jeszcze ją czekają. No bo przecież Książę czeka naprawdę i jest podobnie jak ona zagubiony.

Bohaterowie muszą się odnaleźć, aby wspólnie stawić czoła wyzwaniom nowej codzienności - zacząć patrzeć w przyszłość, a nie tylko wstecz.
To zatem historia o dojrzewaniu, pokonywaniu własnych barier i godzeniu się ze stratą. Wersja Pommerata przełamuje społeczne tabu i szuka narzędzi do rozmowy z niedorosłymi, udzielając krzepiących odpowiedzi.

projekt plakatu: Gra-Fika

więcej informacji: w dziale SPEKTAKLE

NAJNOWSZA PREMIERA!

 Szczegóły tutaj

AKTUALNOŚCI 2023/2024

REPERTUAR 2023/2024

ZASIĄDŹ NA WIDOWNI!