Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

Mamy to! 
Trzecia nominacja z rzędu i druga "Energia Kultury" z rzędu za wydarzenie kulturalne roku! Tym razem zdobyliśmy je wspólnie z Teatrem Pinokio w Łodzi za spektakl "Dzieci i ryby" .
Celem inicjatywy obu naszych instytucji było stworzenie wydarzenia, które porusza problem naruszania praw dziecka i może wyposażyć najmłodszych w realne sposoby radzenia sobie z nadużyciami ze strony dorosłych. W naszym myśleniu istnieje głęboko zakorzenione przekonanie o profilaktycznej sile medium, jakim jest teatr. Zwracając się do niedorosłych, pragnęliśmy dać im nadzieję, że ich los nie jest nam obojętny, a o każdej doznanej krzywdzie mogą i powinny mówić głośno. Samą nadzieję – przewodni temat akcji Dotknij Teatru 2022, w ramach której wyprodukowane zostały „Dzieci i Ryby” – interpretowaliśmy tu jako wiarę w sprawczość młodego pokolenia, pielęgnowanie prawa do buntu, gwarancję bezpiecznej przyszłości, a nade wszystko budowanie zaufania i pomostu pomiędzy światem dzieci a światem dorosłych. 

Przedstawienie miało premierę w kwietniu ubiegłym roku i zostało wyreżyserowane przez Przemysława Jaszczaka do prapremierowego tekstu Magdy Żarneckiej.

Ponownie dziękujemy wszystkim widzom za oddane głosy, a pozostałym nagrodzonym osobom i nominowanym wydarzeniom - gratulujemy!

REALIZATORZY PRZEDSTAWIENIA "DZIECI I RYBY"
Autorzy tekstu: Magda Żarnecka, Przemysław Jaszczak
Reżyser: Przemysław Jaszczak
Kompozytorka: Urszula Chrzanowska
Scenografka: Aleksandra Starzyńska
FOTOGRAFIA Z GALI: TELEWIZJA TOYA/KRZYSZTOF JARCZEWSKI

_______________________________________