Wielki Zły Lis

PRAPREMIERA
Autor: Benjamin Renner
w tłumaczeniu Krzysztofa Umińskiego
KUP BILET

Dla widzów od 5 lat 

REALIZATORZY:
Reżyseria: Agata Kucińska

Adaptacja: Magda Żarnecka
Scenografia: Anna Chadaj
Projekty lalek: Larysa Staszczyk (kura), Bartłomiej Kapusta (kurczaki), Malwina Kapusta (lis), Julia Wasiela(pies), Zofia Fabijanowska (królik), Maria Fabijanowska (świnia) a także Iga Kucińska (wilk)
Muzyka: Łukasz Damrych
Asystentka reżyserki: Adrianna Maliszewska

OBSADA:
Lis - Kamil Witaszak
Wilk - Adrianna Maliszewska
Kura - Klaudia Kalinowska
Pies - Wojciech Schabowski
Kurczaczki - Klaudia Kalinowska, Adrianna Maliszewska, Wojciech Schabowski
Świnia - Adrianna Maliszewska
Królik - Adrianna Maliszewska, Klaudia Kalinowska
Wściekłe kury - Adrianna Maliszewska, Wojciech Schabowski, Kamil Witaszak
Ptaszek - Wojciech Schabowski

Premiera: 23 października 2021 r. Scena Kameralna
Czas trwania: 

"Wielki Zły Lis" będzie światową prapremierą teatralną na podstawie bestsellerowego komiksu pod tym samym tytułem autorstwa Benjamina Rennera. Książkę w Polsce wydało wydawnictwo „Kultura Gniewu” w swojej serii dla dzieci i młodzieży „Krótkie Gatki”, dzięki dofinansowaniu Instytutu Francuskiego w Polsce.

Książka była jednnym z najpopularniejszych francuskich komiksów dla młodych - ale nie tylko - czytelników, ostatnich lat. Otrzymała nagrodę dla najlepszego albumu dla dzieci na festiwalu w Angoulême (w jury zasiadali czytelnicy w wieku 8-12 lat), a także doczekała się filmowej adaptacji, która została nagrodzona Cezarem, francuskim odpowiednikiem Oscara, dla najlepszej animacji roku.

Tytułowy wielki, zły lis wprawdzie bardzo chciałby siać postrach i trząść całym lasem, jednak zupełnie mu to nie wychodzi. Przez całkowity brak umiejętności łowieckich, każda próba polowania kończy się fiaskiem i upokorzeniem, a sam lis jest pośmiewiskiem całej okolicy, szczególnie kur. Bezradny i wciąż głodny (bo ile można jeść samą rzepę), daje się namówić prawdziwemu drapieżnikowi, wilkowi, na z pozoru genialny plan. Po co polować na kury i ryzykować życie, skoro można ukraść same jajka, a następnie odchować pisklaki, żeby zrobiły się tłuściutkie, i już - posiłek gotowy! Jednak to, co w teorii brzmi dobrze, w praktyce będzie oczywiście bardzo trudne, a w spektaklu na podstawie komiksu Rennera - także niesłychanie zabawne.

Historia porusza wiele ważkich, jednocześnie współczesnych i ponadczasowych tematów, jak przyjaźń, poszukiwanie swojej tożsamości i swojego miejsca w świecie, poświęcenie i nieograniczona moc macierzyńskiej miłości.
Wykorzystane w spektaklu formy zostały zaprojektowane wg dziecięcych rysunków, wyłonionych w ramach konkursu plastycznego na projekt lalki teatralnej.
Przedstawienie przeznaczone będzie dla widzów w wieku 5 +.

Spektakl jest realizowany w ramach projektu "Wielki Zły Lis" dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Patronat nad wydarzeniem objął Ośrodek Alliance Francaise.
logo wer horyzont zhaslem pl kolor rgb AF Logo lodz cmyk
Partnerzy         

kg logo 440x366