PRACOWNIA TWÓRCZEGO WIDZA
OFERTA WARSZTATOWA TEATRU LALEK ARLEKIN DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH, PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ - SEZON 2020/2021

fot ulotka warsztaty 1

WARSZTATY KREATYWNE, DO WYBORU PRZED LUB PO SPEKTAKLU (lista będzie uaktualniana na bieżąco o nowe propozycje)

1. Porusz sobą, porusz lalką
Teatr Lalek ma bardzo pojemną formułę. Ewoluuje w wykorzystaniu form i sztuk animacji, ich ożywiania i mówienia przez nie. W tym warsztacie inspiracją do działania będą klasyczne lalki teatralne z naszych teatralnych magazynów, stanowiące o istocie historii naszego teatru i ich scenicznym życiu. Uczyć będziemy się, nie w sposób akademicki lecz przez własne doświadczanie, odkrywanie możliwości ruchowych swoich i lalki. Uczestnicy warsztatu samodzielnie doświadczą w prostych działaniach i etiudach z wykorzystaniem lalek, jak działa ruch, perspektywa i przestrzeń w teatrze. Warsztat uwrażliwia na budowanie relacji oraz uruchamia elementy empatii i współgrania. Pomaga w sposób aktywny zapamiętać podstawowe techniki lalkowe i zainspirować do dalszych poszukiwań w zakresie teatru lalek.

2. TABUlatorium - warsztaty kontekstowe
Warsztaty kontekstowe po spektaklu, realzujemy w ramach cyklu nazwanego przez nas TABUlatorium, swoistego laboratorium tematów żywych. Bazując na aktualnym repertuarze, proponujemy w nich aktywne zajęcia inspirowane obejrzanym przedstawieniem, dając przestrzeń do indywidualnych pytań, interpretacji i twórczego działania. Za pomocą środków teatralnych i słowa dotykamy wspólnie drugiego dna spektakli i kwestii w nich poruszonych. Warsztaty szczególnie polecane do spektakli: "Huśtawka", "Matek Rozstawacz", "Zapisani", "Rutka", "Wędrówka Nabu" czy "Włókniarki". 

Najnowszy warsztat kontekstowy: GRANICE - do spektaklu WĘDRÓWKA NABU
Czym jest dom? Co to są granice i co to znaczy je przekraczać? Jak to jest być znikąd? Czy czuje się inny?
To pytania, które stawiamy podczas warsztatu „Granice”, który jest dopełnieniem spektaklu „Wędrówka Nabu”. Dzięki narzędziom teatralnym pracujemy nad poczuciem własnej wartości, kontrolowaniem własnych granic, wspólnie uświadamiamy sobie, że są sytuacje, kiedy granice są niezbędne. Warsztat jest również okazją do refleksji na temat tego, że odmienności są tylko pozorne, a tak naprawdę poza pochodzeniem wszyscy mamy podobne potrzeby.

3. Najnowszy warsztat: CZY PANDEMIA TO "FAJNA BABKA?" - WARSZTAT O ZMIANIE
Pandemia, okres izolacji, brak swobody i mnóstwo ograniczeń budzą lęk. Zmiana codzienności dotyczy wszystkich. Proponujemy warsztat (dla dwóch grup wiekoowych) - dla dzieci i młodzieży - o zmianie. Jak ją zaakceptować, oswoić, a nawet się z nią zaprzyjaźnić. Dzięki narzędziom teatralnym poskromimy negatywne emocje związane z wirusem i pokażemy, że zawsze warto zmienić perspektywę. Warsztat umożliwi konfrontację z wątpliwościami, da przestrzeń na ujście emocji i oswojenie strachu.
• gdzie jest teraz wirus skoro go nie widać? (jak się przed nim ochronić- praktyczne wskazówki np. przy użyciu pantomimy)
• czy wirus potrafi latać?
• pozwól sobie na emocje - rozładowanie ich - emocje są dobre!
• ćwiczenia relaksacyjne - jak się wyciszyć i zachować spokój

***

Cena warsztatów dla grup, zakupionych razem ze spektaklem – 8 zł. (Bez zakupienia spektaklu – 20 zł). 
Warsztaty trwają do 60 minut. Grupy – maks. do 30 osób. Oferta obowiązuje od poniedziałku do piątku. Zapisy na warsztaty dla grup oraz sprzedaż pakietów (spektakl+warsztat) prowadzi Dział Organizacji Widowni: BILETYREZERWACJA@TEATRARLEKIN.PL
Istnieje możliwość przeprowadzenia warsztatów na zamówienie wg indywidualnych potrzeb.
Wszystkie warsztaty uwzględniają wiek i indywidualne możliwości odbiorcy. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych edukatorów, pedagogów i artystów.

Szczegółowych informacji o projektach edukacyjnych udziela Justyna Rogowska - pedagożka teatralna, specjalistka ds edukacji, tel. 42 633 08 94 wew. 121

ZAPRASZAMY!