DT 2019 Teatr Powszechny 1280x495

Zapraszamy na całodzienne zajęcia o charakterze ruchowo-fotograficzno-choreograficznym inspirowane łódzkimi motywami - Tańczenie - Widzenie Miasta. Przestrzeń, obraz i ruch staną się kluczowymi zagadnieniami dla poznania nie tylko miasta ale też fotografii, teatru, kultury i sztuki.


Do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy całe rodziny. Wspólnie będziecie mieli okazję rozszyfrować miasto, w którym mieszkacie na co dzień. Poznacie miejsca dotąd nieznane, z kolei inne mijane na co dzień objawią Wam swoje nowe oblicza.


Dzięki udziale w warsztacie będziecie mieli możliwość spojrzenia na swoje miasto z zupełnie innej perspektywy. Łódź, ale też Wy sami staniecie się żywą inspiracją dla działań twórczych. Bowiem warsztat opierać będzie się na działaniach ruchowych, fotograficznych i warsztatów tańca kreatywnego w przestrzenni miasta. Wszystko to posłuży stworzenia własnej historii, wypowiedzi na temat relacji z miejscem/miastem.
Efektem zostaną zaprezentowane podczas pokazu powarsztatowego Po(widoki). Będzie to performans/wypowiedź ruchowa zainspirowana Waszymi wcześniejszymi odkryciami w przestrzeni miejskiej.
Zapraszamy!

Wstęp wolny po wcześniejszej rezerwacji, zapisy od 20 marca pod adresem: edukacja@teatrarlekin.pl (liczba miejsc ograniczona: 25 osób).

Sugerowany wiek dzieci biorących udział w warsztacie: od 6 lat (wymagana jest samodzielność oraz umiejętność współpracy z rodzicem).

WARSZTAT FAMILIJNY TAŃCZENIE – WIDZENIE MIASTA

Terminy warsztatów 2019/2020 już wkrótce!

Prowadzenie warsztatów: Monika Tomczyk, Dominika Szczocarz

Monika Tomczyk – specjalistka ds. edukacji w Teatrze Arlekin. Animatorka, aktorka, pedagożka, terapeutka, reżyserka. Absolwentka pedagogiki specjalnej UŁ, Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST we Wrocławiu. Ukończyła również Akademię Teatru Alternatywnego (Instytut im. J. Grotowskiego/Teatr Brama/Ośrodek Teatralny Kana), Letnią Szkołę Dramy z Johnem Somersem, jest terapeutką SI, instruktorką Improwizacji Tańca i Symboliki Ciała, Eksperymentalnego Teatru Tańca (EXTATHE dr Detlefa Kapperta), Edukacji Somatycznej (The Body/ Think Process BTP, Alana Craiga Wilsona) 22 lata związana była z Teatrem Logos jako aktorka. W zakresie projektów edukacyjnych i kulturowych zdobywała doświadczenie w wielu programach na styku teatru, pedagogiki, edukacji – zarówno z instytucjami, jak i organizacjami pozarządowymi oraz indywidualnymi artystami i twórcami , jak np.: projekty „Ziemia obiecana” i obecnie „PaseBooK” w ramach programu Koalicje Kultury, roczny projekt na styku malarstwa i teatru zakończony spektaklem „FRIDA. Imię kobieTY” czy projekt Instytut Teatralnego „Dorman. Archiwum otwarte”. W tworzonych projektach i spektaklach stawia ze współtwórcami na budowanie relacji z przyszłym widzem, włączając go poprzez warsztatowe podejście do budowania przedstawienia. Dotychczasowe jej realizacje w ramach Dotknij Teatru to „Repasator miłości”, „Bajka o włosie Patryku”, plenerowy międzypokoleniowy spektakl „Po drugiej stronie parku”.

Dominika Szczocarz – łodzianka, fotografią zajmuje się od 2010 roku. W pracy twórczej skupia się głównie na mieście jako przestrzeni składającej się z budowli powleczonych architekturą, nie tylko nowoczesną. Szczególnie jej uwagę przyciągają kamienice w zestawieniu z modernistycznymi budynkami oraz rzeźbami przestrzennymi. Ma w portfolio pięć indywidualnych wystaw oraz sześć grupowych. Współpracuje z takimi grupami, jak Jestem Łódź, ŁSP. „Ciągle poszukiwanie i rozwój doprowadził mnie do realizacji projektu: Oczy miasta, w skład którego wchodzą części: Miasto, Architektura, Ludzie. Realizując projekt skupiłam się na fotograficznej interpretacji miasta widzianego przez pryzmat budynków, rzeźb czy form które nas otaczają w przestrzeni miejskiej. Czasem niepozorne na pierwszy rzut oka, zaczynają intrygować po chwil zastanowienia nad bryłą, teksturą czy barwą ukazują nowe nieznane oblicze, którym postanowiłam się podzielić”.

 

ORGANIZATOR WARSZTATÓW: TEATR LALEK ARLEKIN IM. HENRYKA RYLA W ŁODZI

ORGANIZATOR PROJEKTU DOTKNIJ TEATRU:

Poleski

DT Logo podstawowe 800

 

Wydarzenie finansowane przez Urząd Miasta Łodzi.

logo wer horyzont zhaslem pl kolor rgb

 

Patronat honorowy Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

prezydent