Królewna z drewna

Królewna z drewna

Krolewna z drewna 5
Na podstawie tekstu Waldemara Wolańskiego KUP BILET

 
Dla widzów od 4 lat

Reżyseria: Waldemar Wolański
Scenariusz: Waldemar Wolański
Scenografia: Katarzyna Rynkiewicz
Muzyka: Tomasz Walczak
Choreografia: Joanna Wolańska
Akompaniują: Michał Makulski (akordeon), Michał Nowak (kontrabas), Radek Bolewski (perkusja)

Obsada:
Klaudia Kalinowska - Sosenka
Adrianna Maliszewska - Ciotka Lipa
Małgorzata Wolańska - Matka Jodła/Biedronka
Szymon Nygard - Świerk/Dzięcioł/Zając
Tomasz Pieczątkowski - Ojciec Dąb
Kamil Witaszak - Modrzew/Kornik

Premiera - 18 marca 2017 r.
Czas trwania: 90 minut (z przerwą)

Ja Sosna, Ja Sosna! Grab, jak mnie słyszysz? - Tak mogłaby zawołać bohaterka naszego przedstawienia, bo rzecz się będzie działa w lesie, wśród rozmaitych stworzeń, drzew, ale i niekoniecznie mających dobre intencje – drwali, chcących wyciąć las w pień…

„Królewna z drewna” to barwna, wierszowana bajka, oparta na najnowszym, niepublikowanym dotąd tekście Waldemara Wolańskiego. W rozśpiewanej, bardzo zabawnej a jednocześnie trzymającej w napięciu formie, opowiada o przygodach małej Sosenki, która ratuje swoich rodziców i cały las przed złem, czyhającym na bezpieczny dotąd świat, w jakim mieszkała nasza bohaterka. A zło czyha wszędzie – ze strony natury, ale i ludzi – bandy korników i bezwzględnych drwali. Dlatego Sosenka staje przed nie lada wyzwaniem, musi podejmować trudne decyzje i niezwykle szybko dorosnąć…
Poza walorami muzycznymi i plastycznymi – głównie pięknymi, animowanymi lalkami – jest jednocześnie doskonałą propozycją edukacyjną, uczącą gatunków drzew oraz w atrakcyjnej formie zachęcającą do obcowania z przyrodą.
Czy nasza urocza Sosenka, uratuje ten piękny świat przez złem? Tego nie zdradzimy, ale na pewno wiemy, że na czas przedstawień "Królewny z drewna" przenosimy las do Arlekina!


ZDJĘCIA Z  PRZEDSTAWIENIA

View the embedded image gallery online at:
https://teatrarlekin.pl/pl/krolewna-z-drewna#sigFreeId2534f2002d

PRZYGOTOWANIA DO PREMIERY

View the embedded image gallery online at:
https://teatrarlekin.pl/pl/krolewna-z-drewna#sigFreeIdebff1517d3

PROJEKTY

View the embedded image gallery online at:
https://teatrarlekin.pl/pl/krolewna-z-drewna#sigFreeIda5dbe40fb5

logo okwpsw kopia   it logo prevmkidn 01 cmyk

Spektakl bierze udział w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. 
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Marcin Bogucki, Marta Bryś, Katarzyna Niedurny, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Anna Wakulik.