Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

TRWAJĄ PRZYGOTOWANIA DO PREMIERY SPEKTAKLU „O, CHOROBA! HISTORIA DO RANY PRZYŁÓŻ”

***
W czerwcu rozpoczęliśmy przygotowania do premiery spektaklu „O, choroba! Historia do rany przyłóż”, która zaplanowana jest na 21 września 2024 r., godz. 17:00.

Pod okiem reżysera Tomasza Maśląkowskiego, miała miejsce pierwsza próba czytana do przedstawienia. Kolejne (tym razem już Dużej Scenie) odbędą się już po 13 sierpnia. W ubiegłym miesiącu do naszego teatru przyjechała też scenografka Magda Hueckel, aby zaprezentować nam projekty oprawy wizualnej spektaklu. Lalki, kostiumy, elementy scenografii powstają w naszej pracowni plastycznej.
Przedstawienie „O, choroba! Historia do rany przyłóż” zostało oparte na komiksie „O, choroba” autorstwa Bogusia Janiszewskiego i Maksa Skorwidera. Bohaterką wydawnictwa jest dwunastoletnia Adela, u której lekarze wykrywają białaczkę. Od teraz życie dziewczynki zmieni się diametralnie – zamiast domu będzie szpital, kroplówki i chemioterapia, a zamiast kolegów ze szkoły – dzieciaki z oddziału. Ale to nie znaczy, że należy się poddać! Książka, w zabawny i dostępny dla czytelnika sposób, opowiada o chorobie nowotworowej: zmianach w organizmie pacjenta, procesie leczenia i życiu na szpitalnym oddziale. Poza celem edukacyjnym, ma również za zadanie nieść nadzieję chorym i ich bliskim. Wydawnictwo, oparte na prawdziwych historiach małych pacjentów, powstało jako charytatywna cegiełka na rzecz dzieci zmagających się z nowotworem.

Więcej informacji o spektaklu, a także listę Patronów i Partnerów przedstawienia znajdziecie tutaj.
***