Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

ZAKOŃCZYLIŚMY CZĘŚĆ WARSZTATOWĄ „ROZWIŃ SIĘ” – PROJEKT DLA NAUCZYCIELI I EDUKATORÓW

***

To był wspaniały, inspirujący sezon! W poniedziałek 27 maja zakończyliśmy część warsztatową trwającego od września projektu dla nauczycieli i edukatorów pod hasłem „Rozwiń się”.

Warsztaty odbywały się cyklicznie, w co drugi poniedziałek. Każde ze spotkań, podczas których uczestnicy rozwijali swoje umiejętności i kompetencje z różnych dziedzin, prowadzone było przez innego gościa. Wśród nich wymienić możemy m.in. trenerkę dramy i pedagożkę Agnieszkę „Tolę” Słomkę, coacha i mentora Sebastiana Ciszewskiego, instruktorkę teatralną i animatorkę kultury Marię Schejbal-Cytawę czy Wojciecha Brawera, dyrektora Teatru Lalek „Arlekin”, który wprowadził uczestników w tajniki gry w masce teatralnej. Spotkania obejmowały: relaksację i czucie swojego ciała, naukę asertywności i mówienia o potrzebach, podstawy reżyserii i gry aktorskiej, storytelling i opowiadanie historii, warsztaty logopedyczne, warsztaty z improwizacji teatralnej. Każde z zajęć, poza przybliżeniem konkretnych zagadnień, miało na celu również dialog pomiędzy uczestnikami, nawiązywanie relacji i wymianę doświadczeń. 

Ostatnie spotkanie poprowadziła Justyna Rogowska z Działu Edukacji (pedagożka teatru i opiekunka projektu). Miało ono na celu podsumowanie dziewięciu miesięcy pracy warsztatowej. Co się udało osiągnąć? Co było najtrudniejsze? Czego nauczyliśmy się o sobie i innych? Jak cykl zajęć wpłynął na mój rozwój – osobisty i zawodowy? Które z przedstawionych na spotkaniach metod wykorzystałem w pracy ze swoją klasą lub grupą? Na koniec każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.

Serdecznie dziękujemy za udział w warsztatach! Życzymy sukcesów w pracy zawodowej i, mamy nadzieję, do zobaczenia!

***

Zadanie „Rozwiń się” powstało w ramach dofinansowania z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Edukacja kulturalna”.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Łodzi.