Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

WERDYKT JURY XVIII LALKOWYCH SPOTKAŃ TEATRALNYCH IM. WALDEMARA PRESI

***

Poniżej prezentujemy werdykt jury przeglądu, w którym zasiadały m.in. Justyna Rogowska i Kinga Krupa z Działu Edukacji Teatru Lalek „Arlekin”.
I MIEJSCE, NAGRODĘ ZŁOTEJ MASKI, EX AEQUO OTRZYMAŁY:
  • Przedstawienie „Kwoka” (teatr cieni, kukły), w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 34 w Łodzi, za pomysł inscenizacyjny, naturalność i prostotę.
  • Przedstawienie „Idealny rodzic” (kukła stolikowa), w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Łodzi, za przedstawienie kompletne w formie i treści.

II MIEJSCE PRZYZNANO:

  • Przedstawieniu „Babcia ma zawsze rację” (maski), w wykonaniu uczniów z zespołu „Promyczki” ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Łodzi, za radość z bycia na scenie i zarażenie tym publiczności.


WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI:

  • Zespół teatralny „TeatrNa 109” ze Szkoły Podstawowej nr 109 w Łodzi, za poszukiwanie interesującej formy i pochylenie się nad filozoficznym tekstem w przedstawieniu „Nasze jaskinie” (marionetki i animanty).
  • Zespół teatralny „Cuda na patyku” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łodzi, za świadomą animację lalek w przedstawieniu „Calineczka” (pacynki).
  • Zespół teatralny „Świetlicowe koło teatralne” ze Szkoły Podstawowej nr 170 w Łodzi, za bogatą scenografię i kostiumy w przedstawieniu „7 urodzinki Reni i Malwinki" (marionetki i maska).

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE AKTORSKIE PRZYZNANO:

  • Anastasiyi Mandryk z Przedszkola Miejskiego nr 34 w Łodzi, za rolę tytułową w przedstawieniu „Kwoka”.

GŁÓWNĄ NAGRODĘ W KATEGORII PLASTYCZNEJ ZDOBYLI:

  • Uczniowie z klasy VI b ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Łodzi, za pracę grupową: Kadr z filmu „Akademia Pana Kleksa” cz. II – „Tajemnice Golarza Filipa”.

W konkursie teatralnym ZŁOTA MASKA wystąpiło 6 zespołów z 5 placówek. Wzięło w nim udział 65 uczniów z klas 0-VI.
W konkursie plastycznym LALKA Z „AKADEMII PANA KLEKSA” wzięło udział 10 placówek, nadesłano 35 lalek. Jury wyróżniło 12 prac indywidualnych i 2 grupowe.

***
Lalkowe Spotkania Teatralne im. Waldemara Presi to jedna z nielicznych łódzkich imprez propagujących i popularyzujących teatr lalki. Ma ona charakter konkursu dla sześciolatków i uczniów szkół podstawowych (klasy I-VIII), który rozgrywa się w dwóch niezależnych od siebie kategoriach: plastycznej i teatralnej. W tym roku zadaniem konkursowym dla kategorii plastycznej jest wykonanie lalki z „Akademii Pana Kleksa”. Uczniowie, którzy wzięli udział w kategorii teatralnej,
mieli za zadanie zaprezentować spektakl z udziałem lalek, masek lub elementów animacji.

ORGANIZATORZY: Szkoła Podstawowa 23 w Łodzi – Dyrekcja oraz Magdalena Brodowska, Marzena Krupska, Kamila Wesół a także Dom Kultury „502”.
PATRONAT HONOROWY: Teatr Lalek „Arlekin” im. Henryka Ryla w Łodzi.