Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

SPOTKANIE Z TWÓRCAMI SPEKTAKLU „FRANKENSTEIN” W MEDIATECE MEMO

***

W środę 24 maja o godz. 17:00 zapraszamy do Mediateki MeMo na spotkanie z reżyserem Przemysławem Jaszczakiem i dramaturżką Magdą Żarnecką – twórcami spektaklu inspirowanego „Frankensteinem” Mary Shelley. Przedstawienie będzie miało premierę 16 grudnia 2023 r. o godz. 17:00 w łódzkim Teatrze „Arlekin”.
Wstęp na spotkanie jest wolny. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie fiszki Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

***

Victor Frankenstein, żądny sławy i pieniędzy uczony, tworzy dzieło swojego życia, powołując na świat człowieka „idealnego”. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem. Zamiast człowieka powstaje monstrum, w miejsce ideału – rozczarowanie. Sfrustrowany naukowiec odtrąca stworzenie, rzucając je w obcy, wrogi świat, gdzie każde spotkanie przynosi mu cierpienie. Wszyscy bowiem widzą w nim jedynie potwora. Spektakl wpisuje oryginalne wątki fabularne w konteksty bliskie współczesnej młodzieży. Poczucie wyobcowania, odrzucenie, trudne relacje z rodzicami, presja otoczenia i wygórowane oczekiwania, którym nie jesteśmy w stanie sprostać – te dylematy zna większość z nas, a w nastolatkach rezonują one wyjątkowo mocno.

Przedstawienie jest utrzymane w klimacie groteski z elementami horroru. Dużą rolę odgrywa w nim warstwa plastyczna teatru lalek i formy oraz korzystanie z rozwiązań czarnego teatru.

Spektakl kierowany jest do dorosłych i młodzieży od 12. roku życia.