Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

Kopia FB POST 2 RODZAJE 1

 W 2022 r. mija okrągłe 200 lat od pierwszego wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Teatr Lalek Arlekin włączył się do ogólnopolskiego programu, którego celem jest przypomnienie znaczenia pierwszego wydania Mickiewiczowskich „Ballad i romansów” poprzez współczesne działania artystyczne, inspirowane tą publikacją. Działania, których my się podjęliśmy to stworzenie unikatowego cyklu filmowego, prezentującego wybrane wiersze z tomiku „Ballad i Romansów”. Pokażemy, że po 200 latach, w tej bardzo bliskiej technikom wideoklipu formie, bliskiej także percepcji współczesnego młodego widza, jest miejsce również dla poezji Mickiewicza.
Drużyna Arlekina jest już w pełni zaangażowana w realizację projektu, a efekty tej pracy będą do obejrzenia na kanale Youtube i Facebook Teatru Lalek Arlekin pod koniec 2022 r.

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego w ramach programu "Ballady i romanse".

01 znak podstawowy kolor biale tlo