Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

Projekt bez tytuu 9

 

W drugiej połowie 2022 r. rozpoczęliśmy realizację projektu „Znak Migowy – Teatr”, który skierowany jest do dzieci g/Głuchych. Projekt realizujemy wspólnie z Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych, Polskim Związkiem Głuchych w Łodzi oraz Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących, Słabosłyszących i z Afazją.
Po pierwszym, przygotowawczym etapie rozpoczęliśmy drugą część zaplanowanych działań, czyli cykl warsztatów, które mają za zadanie wsparcie dzieci g/Głuchych w kształtowaniu myślenia abstrakcyjnego. Tym samym podczas pracy z uczestnikami warsztatów próbujemy przełamywać stereotypy, że myślenie abstrakcyjne nie może się odbywać bez udziału języka mówionego.
Na warsztatach dzieci mają dużą swobodę działania, dzięki czemu mogą doświadczyć teatru możliwymi zmysłami i to do nich należy podejmowaniu decyzji w twórczym działaniu. Już niebawem, bo w grudniu poznamy finalny obraz ich czteromiesięcznej pracy warsztatowej.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego z programu "Kultura dostępna", którego Operatorem jest Narodowe Centrum Kultury

01 znak podstawowy kolor biale tlo     Struktura360 KulturaDostepna lifting LOGO kolor

Zadanie jest współfinansowane z budżetu Miasta Łodzi

logo wer horyzont zhaslem pl kolor

 

Partnerzy

logo aoia bw 02 Logo PZGBO zajecia2014