Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

JednoOkonMarokoFl4KBilety24 900x600

 
Hasłem FŁ4K 2022 to: bliscy. Bliscy geograficznie, bliscy historycznie. Co stanowi o tym, że jesteśmy sobie bliscy? Tegoroczny festiwal stawia na szukanie znaczenia słowa bliskość. Czy bliscy są tylko ludzie z naszego „podwórka”? A może łączy nas też bliskość doświadczeń, wartości, przekonań, niezależnej od historii i geografii? FŁ4K 2022 mówi też o nieupychaniu ludzi w kategorie, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.
W ramach Festiwalu Czterech Kultur 2022 w Teatrze Lalek Arlekin swoją premierę będzie miał spektakl „Jedno oko na Maroko” w reżyserii Gosi Dębskiej. Spektakl, dla którego inspiracją była reporterska książka Tomasza Kwaśniewskiego o tym samym tytule. Książka uczy tolerancji i otwartości na drugiego człowieka. To zapis spotkań i rozmów dzieci autora z osobami, które wzbudziły swoją „odmiennością” ich szczególne zainteresowanie. „Jedno oko na Maroko” daje prostą odpowiedź na pytanie „dlaczego?”. Zapytaj!

Dla wszystkich, których ta historia zaciekawi i będą chcieli poznać źródło inspiracji twórców spektaklu w październiku 2022 r. pojawi się nowe wydanie książki „Jedno oko na Maroko” nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry.

Więcej o spektaklu TUTAJ