Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

Wielka zagadka Misia Uszatka

Uszatek B1 1small
Przedstawienie na podstawie tekstu sztuki Macieja Wojtyszki, inspirowane postacią Misia Uszatka stworzoną przez Czesława Janczarskiego i Zbigniewa Rychlickiego KUP BILET

Dla widzów od 4 roku życia

REALIZATORZY:
Autor: Maciej Wojtyszko
Reżyseria: Ewa Piotrowska
Scenografia: Giedrė Brazytė
Muzyka: Łukasz Damrych
Ruch sceniczny: Marta Bury
Reżyseria światła: Małgorzata Sendke
Asystent reżysera: Wojciech Schabowski

OBSADA:
Agata Butwiłowska
Wojciech Kondzielnik/Anna Moś-Domagała
Adrianna Maliszewska
Maciej Piotrowski
Klaudia Kalinowska
Piotr Regdos

Prapremiera: 17 czerwca 2022 r. Duża Scena
Czas trwania: 60 minut

„Miś Uszatek” to klasyka polskiej literatury dziecięcej. Pluszowy niedźwiadek, którego przygody doczekały się filmowej realizacji w łódzkim studio animacji Se-ma-for, zawładnął niegdyś wyobraźnią dużych i małych na całe dekady. Dziś o tego nieco zapomnianego przez obecne pokolenia przedszkolnych dzieci chcielibyśmy się upomnieć w teatrze. Pragniemy, aby Miś Uszatek i świat jego wartości stanowił znowu element codzienności odwiedzających teatr widzów.

Maciej Wojtyszko, znany i ceniony autor (m.in. „Bromba i Inni”) i reżyser podjął się stworzenia zupełnie nowej, współczesnej historii i nowych przygód Uszatka z zachowaniem ducha pierwowzoru.

Oto bowiem poznajemy uroczego Misia, który (podobnie jak wiele współczesnych dzieci) wpada w pułapkę uzależnienia od telefonu. Jego oddani przyjaciele - Pajacyk, Słoń, Króliczki i Stary Wróbel - robią wszystko, by odzyskać Uszatka, który przez swoją “przypadłość” stał się jakby nieobecny. Bohater w asyście najbliższych wyrusza w podróż, by odnaleźć stracony czas i zrozumieć, co jest w życiu najważniejsze. Propozycja Teatru Lalek Arlekin to zatem krzepiąca historia o przyjaźni i pomaganiu.

Warstwa fabularna i scenograficzna spektaklu stanowią ukłon wobec autorów oryginalnego dzieła – Czesława Janczarskiego (autor opowiadań) oraz Zbigniewa Rychlickiego (autor ilustracji).

ZWIASTUN SPEKTAKLU

ZDJĘCIA ZE SPEKTAKLU - FOT. HAWA

RECENZJA PIOTRA OLKUSZA - USZATEK BEZ TELEFONU

projekt plakatu: Gra-Fika

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi

PARTNERZY PRAPREMIERY

logo wer horyzont zhaslem pl kolor rgb logo radio lodz male   mi     quatronum male

Spektakl bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Konkurs ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

NAJNOWSZA PREMIERA!

 Szczegóły tutaj

AKTUALNOŚCI 2023/2024

REPERTUAR 2023/2024

ZASIĄDŹ NA WIDOWNI!