Wielka zagadka Misia Uszatka
Przedstawienie na podstawie tekstu sztuki Macieja Wojtyszki, inspirowane postacią Misia Uszatka stworzoną przez Czesława Janczarskiego i Zbigniewa Rychlickiego | KUP BILET |
Dla widzów od 4 roku życia
REALIZATORZY:
Autor: Maciej Wojtyszko
Reżyseria: Ewa Piotrowska
Scenografia: Giedrė Brazytė
Muzyka: Łukasz Damrych
Ruch sceniczny: Marta Bury
Reżyseria światła: Małgorzata Sendke
Asystent reżysera: Wojciech Schabowski
OBSADA:
Agata Butwiłowska
Wojciech Kondzielnik/Anna Moś-Domagała
Adrianna Maliszewska
Maciej Piotrowski
Klaudia Kalinowska
Piotr Regdos
Prapremiera: 17 czerwca 2022 r. Duża Scena
Czas trwania: 60 minut
„Miś Uszatek” to klasyka polskiej literatury dziecięcej. Pluszowy niedźwiadek, którego przygody doczekały się filmowej realizacji w łódzkim studio animacji Se-ma-for, zawładnął niegdyś wyobraźnią dużych i małych na całe dekady. Dziś o tego nieco zapomnianego przez obecne pokolenia przedszkolnych dzieci chcielibyśmy się upomnieć w teatrze. Pragniemy, aby Miś Uszatek i świat jego wartości stanowił znowu element codzienności odwiedzających teatr widzów.
Maciej Wojtyszko, znany i ceniony autor (m.in. „Bromba i Inni”) i reżyser podjął się stworzenia zupełnie nowej, współczesnej historii i nowych przygód Uszatka z zachowaniem ducha pierwowzoru.
Oto bowiem poznajemy uroczego Misia, który (podobnie jak wiele współczesnych dzieci) wpada w pułapkę uzależnienia od telefonu. Jego oddani przyjaciele - Pajacyk, Słoń, Króliczki i Stary Wróbel - robią wszystko, by odzyskać Uszatka, który przez swoją “przypadłość” stał się jakby nieobecny. Bohater w asyście najbliższych wyrusza w podróż, by odnaleźć stracony czas i zrozumieć, co jest w życiu najważniejsze. Propozycja Teatru Lalek Arlekin to zatem krzepiąca historia o przyjaźni i pomaganiu.
Warstwa fabularna i scenograficzna spektaklu stanowią ukłon wobec autorów oryginalnego dzieła – Czesława Janczarskiego (autor opowiadań) oraz Zbigniewa Rychlickiego (autor ilustracji).
ZWIASTUN SPEKTAKLU
ZDJĘCIA ZE SPEKTAKLU - FOT. HAWA
RECENZJA PIOTRA OLKUSZA - USZATEK BEZ TELEFONU
projekt plakatu: Gra-Fika
Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi
PARTNERZY PRAPREMIERY
Spektakl bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Konkurs ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.