Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

DSC 0298

SPEKTAKLE

W ferie zimowe Teatr Lalek Arlekin zapraszamy widzów indywidualnych, półkolonie oraz grupy feryjne na spektakle. W repertuarze pojawią się:
CALINECZKA:
16, 17 lutego, godz. 10.00
TYMOTEUSZ WŚRÓD PTAKÓW:
20 i 27 lutego, godz. 12.00 oraz 22 i 23 lutego, godz. 10.00
Bilety wg cennika

NA TROPIE ARLEKINA – SPACEROWNIK TEATRALNY

Drodzy Wielbiciele Teatru, Łodzi i Spacerów!
Dla grup zorganizowanych, szkół, przedszkoli i półkolonii w ferie przygotowaliśmy specjalną ofertę.
Z
apraszamy na "Spacerownik dla dzieci, które zabierają na spacer dorosłych"! Jest to rodzaj plenerowego warsztatu, przygotowanego przez nas pod tytułem „Na tropie Arlekina”. Jest to wyjątkowy spacer połączony z zajęciami i twórczymi zadaniami warsztatowymi, który prowadzi pedagożka naszego teatru. Spacer powstał w ramach większego projektu - pn. "Spacerownik Teatralny" - to projekt Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, realizowany we współpracy z teatrami w największych polskich miastach, który w nieoczywisty sposób pozwala poznać miejsca związane z teatrem - spacerując. W Łodzi, w Arlekinie przygotowaliśmy go dla dzieci po raz pierwszy w kwietniu 2021 roku.

W ramach "Spacerownika..." w wielu miastach Polski zostały przygotowane unikalne trasy spacerów po miejscach związanych z teatrem, stanowiące oryginalną propozycję aktywnego spędzenia czasu, umożliwiające jednocześnie poszerzenie wiedzy o dziejach polskiego teatru i odniesienie ich do lokalnej historii. Autorskie scenariusze spacerów zawierają plany tras, informacje o teatrach i ciekawostki dotyczące życia i twórczości postaci z nimi związanych. Trasy zostały przygotowane przez artystów i historyków teatru, i pozwalają w nieoczywisty sposób poznać miejsca związane z teatrem. Atrakcyjna forma proponowanych szlaków ma zachęcać do zwiedzania oraz poznawania teatralnej przeszłości poszczególnych miejsc. Projekt stanowi także próbę „wydobycia” z miejskiej architektury przestrzeni dla teatru niegdyś bardzo ważnych, a dziś zapomnianych oraz zwrócenia na nie uwagi mieszkańców i turystów.

My startujemy przed budynkiem, w którym obecnie mieści się Teatr Lalek Arlekin, a idąc, po drodze, zaglądać będziemy w różne, ciekawe, teatralne punkty Łodzi. Nasza wyprawa zakończy się na ulicy Piotrkowskiej w miejscu, w którym była kiedyś pierwsza teatru. W ten sposób, bezpiecznie, z zachowaniem dystansu będziemy mogli pobawić się wyobraźnią poznając przy okazji historię miasta i łódzkiej kultury.

„Spacerownik Teatralny” odbywa się bez względu na pogodę.

Czas trwania zajęć: 1 godz. 30 min
Możliwe terminy organizacji: 14, 15, 18, 21, 24, 25 lutego (sam spacer, bez spektaklu)
Godzina do ustalenia z grupą
Maksymalna wielkość grupy: 40 osób
Bilety: 20 zł od osoby

W dniach: 16, 17, 22 i 23 lutego jest możliwość wykupienia obu wydarzeń (spektaklu oraz spaceru) w pakiecie. Bilet za spektakl jest liczony wówczas wg cennika a cena za udział w „Spacerowniku Teatralnym” zakupionym do spektaklu wynosi tylko 8 zł od osoby.

ZAPISY NA SPACERY PRZYJMUJE:
Dział Organizacji Widowni
kom. +48 695 087 008
tel. +48 42 632 58 99
biletyrezerwacja@teatrarlekin.pl

NAJNOWSZA PREMIERA!

 

AKTUALNOŚCI 2022/2023

REPERTUAR 2022/2023

ZASIĄDŹ NA WIDOWNI!