Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

239384309 4359455030767193 6118033356385663174 n

Z radością przekazujemy Państwu wspaniałe wieści:

13, 14 i 15 września widzimy się na V Festiwalu Małych Prapremier_2021 w Wałbrzychu, na którym z dumą zaprezentujemy "Rutkę" opartą na książce Joanny Fabickiej i wyreżyserowaną przez Karolinę Maciejaszek i "Wędrówkę Nabu", na podstawie książki Jarosława Mikołajewskiego, w adaptacji Przemysława Jaszczaka!


Festiwal Małych Prapremier to jedyny festiwal w Polsce prezentujący wyłącznie spektakle prapremierowe teatrów lalkowych, skierowane do publiczności dziecięco-młodzieżowej. Jest to wydarzenie ogólnopolskie o charakterze biennale.

Festiwal oferuje widzowi nie tylko obejrzenie wyjątkowych realizacji teatralnych, ale także interaktywny udział w performatywnych czytaniach najnowszej dramaturgii dla dzieci i młodzieży, rozmowach pospektaklowych, dyskusjach z twórcami spektakli, krytykami i pedagogami teatru.

FMP to, ważne dla polskiej sceny lalkowej i jej publiczności, miejsce wymiany doświadczeń i myśli twórczej, motywującej do interesujących poszukiwań repertuarowych oraz form inscenizacyjnych na miarę potrzeb i aspiracji młodego pokolenia.

Tegoroczna edycja połączona będzie z jubileuszem 75-lecia Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

***

Midzynarodowy Festiwal Teatrow Lalek SPOTKANIA2

W październiku natomiast zagościmy w Toruniu na 27. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek ,,Spotkania”, gdzie zaprezentujemy "Rutkę".

MFTL "Spotkania" to jedna z największych międzynarodowych imprez odbywających się w Toruniu. Do miasta przyjeżdża kilkanaście teatrów z różnych zakątków Europy, by pokazywać przedstawienia, których głównym aspektem jest animacja. Spotkania są okazją do zaobserwowania, jak zmienia się teatr lalkowy w ostatnich latach. To spotkania artystów, widzów, naukowców, krytyków, mediów, słowem wszystkich zainteresowanych piękną i różnorodną sztuką lalkarstwa oraz szeroko pojętej animacji.

Festiwale dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

  

Logo MKDNiS kolorowe

 

DO ZOBACZENIA!!!

NAJNOWSZA PREMIERA!

 

AKTUALNOŚCI 2022/2023

REPERTUAR 2022/2023

ZASIĄDŹ NA WIDOWNI!