Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

HAWA7Z1A2685

10 lipca zapraszamy na długo wyczekiwaną premierę spektaklu "Tata" w reżyserii Tomasza Maśląkowskiego.  Będzie to już czwarty termin premiery tego przedstawienia! Wierzymy jednak, że tym razem się uda i premiera się odbędzie - i to nawet podwójnie! W sobotę o godz. 17.00 odbędzie się premiera teatralna a w niedzielę 11 lipca o godz 17.00 - premiera festiwalowa w ramach X Międzynarodowego Festiwalu "Teatralna Karuzela", organizowanego przez Teatr Pinokio w Łodzi. 

Tytułowy bohater spektaklu „Tata” to widziany oczyma dziecka „ojciec idealny”. Gigantyczny, wszechwiedzący, niezłomny, i – przede wszystkim – niekonwencjonalny. Taki, który zna rozwiązanie każdego problemu, a jednocześnie nie wstydzi się okazywania emocji. Taki, który potrafi przeciwstawić się lekarzom, trenerowi pływania, ale też rozzłościć się czy nawet rozpłakać. To jednocześnie zapis tęsknoty za Tatą, który kurczy się, łamie, a czasem nawet... znika.

Punktem wyjścia spektaklu są poetyckie opowiadania Toona Tellegena, jak i osobiste wspomnienia realizatorów spektaklu o ich ojcach, nie zawsze idealnych, niekiedy nieobecnych, zawsze jednak pełnych inwencji i wymykających się schematom. Poszczególne obrazy i fantazje na temat ojców rozgrywane będą zarówno w planie żywym, jak i lalkowym, a spektaklowi towarzyszyć będą dźwięki i piosenki skomponowane przez Olo Walickiego, który sam niedawno został tatą.
„Tata” to też zapis fantazji o ojcu idealnym i doskonała okazja do konfrontacji z mitami i stereotypami na temat ojcostwa. To szansa na poruszającą podróż do czasów, w których każdy z nas wierzył w hipermoc swojego opiekuna.

Na podstawie książki Toona Tellegena "Mijn Vader"
Wydawca: Singel Uitgevers BV

Dla widzów od 5 lat i całych rodzin

Reżyseria i scenografia: Tomasz Maśląkowski
Scenariusz i dramaturgia: Lena Frankiewicz
Muzyka: Olo Walicki
Projekty lalek: Andrzej Tadeusiak

Przekład: Jadwiga Jędryas

Obsada:
Joanna Wiśniewska
Wojciech Kondzielnik
Maciej Piotrowski
Kamil Witaszak

SCENA KAMERALNA
PREMIERA TEATRALNA - 10 LIPCA 2021, godz. 17.00
PREMIERA FESTIWALOWA - 11 LIPCA 2021, godz. 17.00 - W RAMACH X MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU TEATRALNA KARUZELA

Projekt "Tata w teatrze - projekt dla dzieci (5+) wspierający potrzeby budowania pozytywnych relacji i więzi" dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi

NAJNOWSZA PREMIERA!

 

AKTUALNOŚCI 2022/2023

REPERTUAR 2022/2023

ZASIĄDŹ NA WIDOWNI!