Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

Konkurs lis pocztowka

I przyszedł ten dzień, kiedy ogłaszamy wyniki naszego konkursu i już wiemy, w czyje prace "tchniemy życie", i które wystąpią jesienią na scenie w premierowym przedstawieniu „Wielki Zły Lis”!

Szanowni projektanci, scenografowie i artyści! Dziękujemy za udział w konkursie i wszystkim uczestnikom konkursu jednakowo gratulujemy! Komisja była pod ogromnym wrażeniem wszystkich nadesłanych projektów i nieprzeciętnej wyobraźni jej twórców. Członkowie komisji bardzo dziękują WSZYSTKIM dzieciom, które wzięły udział w teatralnym konkursie. Otrzymaliśmy 75 prac - były cudowne i oryginalne, ale wybrać do realizacji mogliśmy tylko po jednej postaci!

To, że nie wybraliśmy jednych prac, a wskazaliśmy na inne, nie oznacza, że niewyróżnione projekty są gorsze, absolutnie nie! Akurat po prostu te były najbliższe myśleniu o tych postaciach przez twórców przedstawienia i ich koncepcji na tę realizację.

Już niebawem, gdy zaczniemy pracę nad tworzeniem scenografii, zdradzimy Wam zwycięskie projekty!
A tymczasem rysujcie dalej! Pozdrawiamy!
Drużyna Arlekina!
(Z opiekunami zwycięzców konkursu będziemy się kontaktować telefonicznie w przyszłym tygodniu, aby omówić szczegóły realizacji nagród)

Poniżej przedstawiamy pełną treść protokołu z posiedzenia Jury konkursu. 
*****

Łódź dn. 17.06.2021 r.

PROTOKÓŁ
z posiedzenia komisji konkursu „Wielki Zły Lis” realizowanego przez Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi w dniach od 22 maja 2021 r. do 05 czerwca 2021 r.

Jury konkursu w składzie:
Wojciech Brawer – dyrektor Teatru Lalek Arlekin w Łodzi
Agata Kucińska – reżyserka spektaklu „Wielki Zły Lis”
Anna Chadaj – scenografka spektaklu „Wielki Zły Lis”
Areta Puchalska – kierowniczka pracowni plastycznej Teatru Lalek Arlekin w Łodzi

17 czerwca 2021 r. na posiedzeniu zdalnym, po wcześniejszym obejrzeniu 75 prac nadesłanych przez 24 uczestników, postanowiło przyznać 6 równorzędnych nagród następującym młodym scenografom:
LARYSIE STASZCZYK – ZA POSTAĆ KURY
BARTŁOMIEJOWI KAPUŚCIE – ZA POSTAĆ KURCZAKÓW
MALWINIE KAPUŚCIE – ZA POSTAĆ LISA
JULII WASIELI – ZA POSTAĆ PSA
ZOFII FABIJANOWSKIEJ – ZA POSTAĆ KRÓLIKA
MARII FABIJANOWSKIEJ – ZA POSTAĆ ŚWINI

Jednocześnie Jury nie wyłoniło w konkursie zwycięzcy projektu postaci wilka.

Zgodnie z regulaminem nagrodzone projekty zostaną zrealizowane w postaci lalek teatralnych, będących elementami scenografii do powstającego spektaklu. Nagrodzone osoby otrzymają też dla siebie lalkę skonstruowaną wg własnego projektu.
Dodatkowo, każdy z nagrodzonych uczestników otrzyma otwarte podwójne zaproszenie do Teatru Lalek Arlekin w Łodzi, do wykorzystania do 30 grudnia 2021 r.

Komisja była pod ogromnym wrażeniem wszystkich nadesłanych projektów i nieprzeciętnej wyobraźni jej twórców. Członkowie komisji bardzo dziękują WSZYSTKIM dzieciom, które wzięły udział w teatralnym konkursie. Wszystkie prace były cudowne, ale wybrać do realizacji mogliśmy tylko po jednej.
Na tym protokół zakończono i podpisano.


Wojciech Brawer
Agata Kucińska
Anna Chadaj
Areta Puchalska

Łódź, dn. 17 czerwca 2021 r. 

NAJNOWSZA PREMIERA!

 

AKTUALNOŚCI 2022/2023

REPERTUAR 2022/2023

ZASIĄDŹ NA WIDOWNI!