Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

Grafika na fanpage 1 kopia

Już 12 czerwca, nasza "RUTKA" oparta na książce Joanny Fabickiej i wyreżyserowana przez Karolinę Maciejaszek, weźmie udział w 34. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym WALIZKA 2021 w Łomży, do którego została zaproszona.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny WALIZKA, to uznany i ceniony w kraju i na świecie przegląd spektakli portatywnych. Festiwal ma swój styl i charakter! Jest wydarzeniem artystycznym, niekomercyjnym. Odbywa się corocznie od 1987 roku i do tej pory gościł ponad 400 teatrów z ponad 50 krajów m. in. z Argentyny, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Singapuru, Chin, Izraela, Norwegii, Włoch, Hiszpanii, Rosji, Chorwacji, Niemiec, Nowej Zelandii, Iranu i innych, a wraz z nimi dziesiątki gości z całego świata i tysiące widzów. Festiwal zapewnił sobie miejsce, jako jeden z ważniejszych festiwali teatralnych sztuki lalkarskiej i teatru formy.

***

Z dumą pokażemy również "RUTKĘ" w Rzeszowie, 17 czerwca na 11. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA 2021.

Temat tegorocznej Maskarady to “PRAWA DZIECKA - PRAWA CZŁOWIEKA - PRAWA ZWIERZĄT”
W tym roku po raz pierwszy spektakle konkursowe oceniane będą w dwóch nurtach: nurcie głównym i nurcie off.
W programie znajdą się spektakle dla dzieci i młodzieży, w których ożywiona forma to główny środek ekspresji, stanowiące przegląd zachodzących w tym gatunku teatru zjawisk i inspirację do poszukiwań przynależnych mu nowych form.
Cele Maskarady to promocja współczesnej dramaturgii i dokonań teatru ożywionej formy, przełamanie stereotypowego postrzegania teatru lalkowego jako teatru dla najmłodszych widzów.

***

A 11 lipca PREMIERĘ będzie miał spektakl "TATA", na podstawie książki Toona Tellegena i reżyserii Tomasza Maśląkowskiego na 10. Międzynarodowym Festiwalu TEATRALNA KARUZELA, który odbędzie się w Łodzi.

Międzynarowdowy Festiwal TEATRALNA KARUZELA jest jednym z największych przeglądów sztuki współczesnej dla dzieci, młodzieży i ich najbliższych w Polsce – X Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela. W jego ramach pokażemy spektakle na żywo i w formie transmisji on-line oraz zaprosimy Was na otwarte panele dyskusyjne, różnorodne spotkania warsztatowe i koncerty, które zapewnią wszystkim codzienną dawkę dobrej i pięknej energii. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu jest NATURATYKA. Przez ten dziwny, tajemniczy twór rozumiemy naturę, która domaga się naszej uwagi oraz ludzki umysł, który poszukuje nowego ładu i harmonii. Widzimy w NATURATYCE potencjał eko i zero waste, czujemy nieposkromiony taniec żywiołów i szaleństwo planet, słyszymy kosmiczną melodię Początku i Końca. Poszukujemy w niej wspólnoty i korzeni, która tę wspólnotę umacniają. Wybierzcie się z nami w podróż, która pozwoli wsłuchać się w tykający zegar świata.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

? Już się nie możemy doczekać!!! ?
Zapraszamy serdecznie!

WALIZKA2

NAJNOWSZA PREMIERA!

 

AKTUALNOŚCI 2022/2023

REPERTUAR 2022/2023

ZASIĄDŹ NA WIDOWNI!