Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

Plakat to nie bajka4

Wraz z Centrum Kultury Uniwersytetu Łódzkiego miło nam zaprosić Państwa na wirtualne obejrzenie wystawy "Plakat to nie bajka", która prezentuje wybrane plakaty ze zbiorów galerii "IF Kolekcja. Polski Plakat" z Instytutu Filozofii UŁ do repertuaru Teatru Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi z lat 1959–1986.

Na wystawie znalazły się 22 dzieła takich twórców, jak Stanisław Fijałkowski, Adam Kilian, Wacław Kondek, Lech Kunka, Rajmund Strzelecki, Zbigniew Waszczeniuk czy Jan Zieliński.

„Tematyka plakatów prezentowanych na wystawie – jakby nie patrzeć – jest dziecięca (poza jednym wyjątkiem). Są to prace promujące repertuar łódzkiego Teatru Arlekin. Ale same dzieła nie mają w sobie nic z naiwnie rozumianej stylistycznej dziecinności, Gombrowiczowskiego „upupiania” najmłodszych (…). To nie są obrazki, które towarzyszą przedstawieniu czy, o zgrozo, miałyby je reklamować. Stanowią pełnoprawne i autonomiczne dzieła, których wartości nie należy poszukiwać nigdzie poza nimi samymi” - piszą we wstępie katalogu do wystawy Jędrzej Janicki oraz Wioletta Kazimierska-Jerzyk. 

Dokumentacja fotograficzna wystawy: https://www.flickr.com/photos/promocja_ul/albums/72157717397961087

Więcej o wystawie: https://www.uni.lodz.pl/strona/szczegoly/centrum-kultury-wydarzenia

Z pełnym tekstem wprowadzenia do wystawy oraz biogramami artystów można zapoznać się na stronie internetowej IF Kolekcja Polski Plakat.

Twórcy wystawy: Jędrzej Janicki, Wioletta Kazimierska-Jerzyk, Jowita Mróz, Anna Ostrowska Koordynacja: Wioletta Kazimierska-Jerzyk

Organizator wystawy: Centrum Kultury Uniwersytetu Łódzkiego.

Wystawę można oglądać do 28 lutego 2021 r. 

Zapraszamy.

NAJNOWSZA PREMIERA!

 

AKTUALNOŚCI 2022/2023

REPERTUAR 2022/2023

ZASIĄDŹ NA WIDOWNI!