Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

 Wędrówka Nabu

plakatprapremiera 1
Na podstawie książki Jarosława Mikołajewskiego          KUP BILET
Dla widzów od 7 lat, dla młodzieży i dorosłych
 
REALIZATORZY: 
Reżyseria: Przemysław Jaszczak

Teksty piosenek: Magda Żarnecka
Scenografia: Aleksandra Starzyńska
Muzyka: Urszula Chrzanowska
Projekcje: Agnieszka Waszczeniuk


Obsada:
Adrianna Maliszewska 

SCENA KAMERALNA

PRAPREMIERA - 3 PAŹDZIERNIKA 2020
Czas trwania: 60 minut

Nabu to mała dziewczynka, która mieszka w wiosce za morzem. Ma piękny, ciepły dom i kochającą rodzinę. Pewnego dnia, w niewyjaśnionych dla niej okolicznościach, wybucha pożar, który odbiera im wszystkim bezpieczne schronienie. Dom udaje się szybko odbudować, ale niestety, nie na długo, bo wkrótce znów pojawia się ogień...

Nabu postanawia uciec z ogarniętej pożogą rodzinnej wioski, by odnaleźć miejsce, w którym nie palą się domy i gdzie wszyscy mogliby być wreszcie bezpieczni.

„Wędrówka Nabu” to historia o odwadze, strachu i poszukiwaniu domu. Spektakl stanowi zapis heroicznej, samotnej wyprawy przez pustynie i wielkie wody, podczas której dziewczynka nie spotyka życzliwych ludzi, wpada w niewidoczne druty kolczaste, które pozostawiają odczuwalne rany oraz zobaczy łódki, których nie ma - przynajmniej nie dla wszystkich…
Historia Nabu pokazuje, jak ciężko jest uciec przed strachem i bólem. Jak wiele trzeba wycierpieć, by osiągnąć cel wędrówki. I mimo tego, że dotychczasowa droga bardzo ją okaleczyła i wystraszyła, decyduje się wyruszyć poza bezkres horyzontu. Do lepszego świata..

Książka Jarosława Mikołajewskiego na podstawie, której powstał spektakl to niezwykła, poetycka opowieść podejmująca temat kryzysu migracyjnego i nietolerancji. Jej adaptacja opowiedziana jest przy użyciu lalek stolikowych i plastycznych środków wyrazu. Ożywiona przez troje aktorów staje się pretekstem do odważnej dyskusji z młodym odbiorcą, być może łamiąc tabu.

Dyplom honorowy ZASP dla Adrianny Maliszewskiej za kreację aktorską w dziedzinie animacji lalkowej za tytułową rolę w "Wędrówce Nabu" na V Festiwalu Małych Prapremier

Udział w Festiwalu Mała Boska Komedia 2021

Nominacja Jury konkursu organizowanego przez Polski Ośrodek Lalkarski Polunima – dla Adrianny Maliszewskiej, najbardziej obiecującej aktorki–lalkarki młodego pokolenia – za tytułową rolę w „Wędrówce Nabu” 

Kwalifikacja (z refundacją) do 27. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Nagroda aktorska dla Adrianny Maliszewskiej za najlepszą rolę kobiecą za postać Nabu w "Wędrówce Nabu" na 12. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA 2022

Nagroda "Szarego widza" dla spektaklu na XXXV Międzynarodowym Festiwalu Walizka

TELEDYSK DO PIOSENKI ZE SPEKTAKLU

ZDJĘCIA ZE SPEKTAKLU - FOT. HAWA


 

RECENZJE:
 
*******
 
Spektakl bierze udział w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
 

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Anna Jazgarska, Justyna Landorf, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Barbara Pitak-Piaskowska, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Paweł Stangret.

logo okwpsw kopia

it logo prev

Logo MKDNiS kolorowe

 

 

 

 

 
 
 

NAJNOWSZA PREMIERA!

 Szczegóły tutaj

AKTUALNOŚCI 2023/2024

REPERTUAR 2023/2024

ZASIĄDŹ NA WIDOWNI!