Uwaga! Strona tymczasowa. Witryna jest w przebudowie!
Niektóre treści mogą się czasowo niepoprawnie wyświetlać. Przepraszamy za niedogodności.

Tomcio Paluszek - Gdzie ten maluszek?

Tomcio plakat druk 1
Na podstawie tekstu Katarzyny Kawalec KUP BILET

Dla widzów od 1,5 roku życia

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Kawalec
Scenografia: Areta Puchalska
Muzyka: Radosław Bolewski

Obsada:

Wojciech Kondzielnik 
Emilia Dryja

 

Premiera: 13 kwietnia 2019 r.
Czas trwania: 45 minut (bez przerwy)

Uwaga! Podczas spektaklu widzowie siedzą na podłodze, na macie i specjalnie przygotowanych poduszkach. Prosimy o wygodne ubranie i zdjęcie butów

To projekt przeznaczony dla najmłodszych widzów od 1,5 roku życia oraz dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Składa się na niego spektakl inspirowany najwyższej klasy współczesną literaturą dla naj, najmłodszych autorstwa Hervego Tulleta, mistrza skojarzeń i zabawnych interakcji bliskich dzieciom. Nawiązując do jego twórczości, przedstawienie swobodnie podąża za treścią baśni "Tomcio Paluszek", koncentrując się na temacie sprytu i wielkich możliwości „tych najmniejszych”, takich jak tytułowy bohater. Tematem spektaklu jest znajdowanie rozwiązania z trudnej, kłopotliwej sytuacji, tak, jak w baśni wyjście znajdował maleńki Tomcio Paluszek. Pomimo niewielkiego wzrostu i wieku, potrafił zdziałać więcej niż inni.  Sens utworu, że z każdej opresji znajdzie się wyjście, będzie wsparty interaktywnymi, przestrzennymi i sensorycznymi działaniami, w które wciągnięte będą dzieci.

Podczas spektaklu aktorzy wspólnie z widzami szukają wyjścia z tarapatów, w których znajduje się Paluszek. Wiele ze scen dzieje sie również pośród najmłodszej widowni! Poprzez różnorodne, niezwykłe rekwizyty, aktorzy stymulują rozwój sensoryczny u dzieci i pomagają w rozwijaniu ciekawości świata.

Realizatorką spektaklu jest reżyserka Katarzyna Kawalec - doświadczona już w pracy dla najmłodszej  teatralnej widowni, mająca na swoim koncie kilkanaście realizacji dla najnajów (m.in. "Szarego chłopca" w naszym Teatrze), założycielka Teatru Sensorycznego Minimi.

RECENZJA KLAUDII STĘPIEŃ-KOWALIK: Bajka o tycim, tyciutkim, tyciusieńkim chłopcu…
projekt platatu: Areta Puchalska

 

fot. HaWa

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

mkidn 01 cmyk

 Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Łodzi

logo wer horyzont zhaslem pl kolor rgb

 

 

NAJNOWSZA PREMIERA!

 Szczegóły tutaj

AKTUALNOŚCI 2023/2024

REPERTUAR 2023/2024

ZASIĄDŹ NA WIDOWNI!