Złota rybka

Złota rybka


zlota rybka male pion
według tekstu Aleksandra Puszkina poziom2KUP BILET

 

Reżyseria i adaptacja: Maja Garmulewicz (PWSFTviT)
Scenografia: Katarzyna Rynkiewicz
Kompozytor: Michał Makulski
Ruch sceniczny: Joanna Wolańska

Obsada:
Karolina Zajdel
Wojciech Schabowski

"Złota rybka" to kameralna sztuka oparta na oryginalnym tekście Aleksandra Puszkina, w poetyckim tłumaczeniu Juliana Tuwima. Spektakl pokazuje, jak bardzo może zmienić się człowiek, kiedy staje w obliczu pokusy władzy i bogactwa. Ile można stracić, co zyskać? Jak dokonywać odpowiednich wyborów?

Warto pamiętać, że „Baśń o rybaku i złotej rybce” jest starą przypowieścią ludową, znacznie starszą niż jej najbardziej popularne literackie wersje. Po raz pierwszy opublikowali ją bracia Grimm w 1812 r., ale już dwadzieścia lat później wziął ją na warsztat znakomity poeta rosyjski Aleksander Puszkin. W jego wydaniu „Baśń…” nabrała nowego, bardzo rosyjskiego charakteru. Głęboko zanurzona w ludowej kulturze Rosji stała się dla potomnych wzorcem baśni, przyćmiewając niemiecki oryginał.


Spektakl w koprodukcji z Festiwalem Łódź Czterech Kultur.
Bezpłatne wejściówki na premierę, na godz. 12 można rezerwować pod adresem rybka@4kultury.pl! Szczegóły na stronie http://www.4kultury.pl/bilety-rezerwacja

"Złota Rybka" (normalnie biletowana) będzie jeszcze grana 10 września o godz. 16.00 oraz w dniach 11-15 września o godz. 10.00 oraz 17-19 września o godz. 10.00.

Premiera - 10.09.2017 r.

View the embedded image gallery online at:
http://teatrarlekin.pl/pl/zlota-rybka#sigFreeId1296348f4d