"Jak zostałam wiedźmą" w 27. Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

 logo okwpsw kopia

 

27. OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA WYSTAWIENIE POLSKIEJ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Z ogromną przyjemnością informujemy, że spektakl "Jak zostałam wiedźmą" (oryginalny tekst autorstwa Doroty Masłowskiej, w adaptacji Eweliny Pietrowiak), został zakwalifkowany do 27. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej!

Adaptacja i reżyseria: Ewelina Pietrowiak
Scenografia i kostiumy: Ola Reda, Martyna Kander
Muzyka: Łukasz Damrych
Choreografia: Tomasz Graczyk
Przygotowanie wokalne: Martyna Henke
Asystentka reżysera: Karolina Zajdel

Obsada:
Agata Butwiłowska
Klaudia Kalinowska
Adrianna Maliszewska
Katarzyna Stanisz
Wojciech Schabowski
Wojciech Stagenalski
Michał Szostak
Joanna Wiśniewska
Karolina Zajdel

PREMIERA 24 października 2020 r.

Przy okazji przypominamy, że czekamy na wyniki 26. konkursu, w którym bierze udział nasza "Rutka" (oryginalny tekst autorstwa Joanny Fabickiej, w adaptacji Karoliny Maciejaszek).

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Anna Jazgarska, Justyna Landorf, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Barbara Pitak-Piaskowska, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Paweł Stangret.

Organizatorami konkursu są Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

www.sztukawspolczesna.org 

logo okwpsw kopia
 
 
it logo prev
 
 
 
     Logo MKDNiS kolorowe