"Rutka" i "Jak zostałam wiedźmą" w 26. Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

 logo okwpsw kopia

 

 26. OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA WYSTAWIENIE POLSKIEJ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Już dwa nasze spektakle będą walczyły w tegorocznym 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej!
Najpierw do konkursu została przyjęta "Rutka" (oryginalny tekst autorstwa Joanny Fabickiej, w adaptacji Karoliny Maciejaszek), a teraz otrzymaliśmy wiadomość, że dołączyła do niej nasza nadchodząca premiera, czyli "Jak zostałam wiedźmą" (oryginalny tekst autorstwa Doroty Masłowskiej, w adaptacji Eweliny Pietrowiak)!

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jan Karow, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Michał Mizera, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Sabina Zygmanowska.

Organizatorami konkursu są Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

www.sztukawspolczesna.org 

logo okwpsw kopia
 
 
it logo prev
 
     mkidn 01 cmyk