"Z pamięci żołądka"

 

Z pamieci zoladka druk

19 marca (czwartek) o 18.00 aktorzy Teatru Lalek Arlekin odczytają na scenie kameralnej sztukę teatralną współczesnej szwajcarskiej autorki Antoinette Rychner pt. "Z pamięci żołądka", wydaną niedawno przez Drameducation – Międzynarodowe Centrum Teatru Francuskojęzycznego w Polsce. W spotkaniu będzie uczestniczyć autorka, która chętnie odpowie na pytania publiczności.

WSTĘP WOLNY

 

 

 

"Z pamięci żołądka"

Narodziny małej dziewczynki. Gotowej do odkrywania świata, chcącej kochać życie, jak każde inne dziecko. Szybko okazuje się, że nie jest jednak taka, jak inni... Do tego stopnia inna, że opuszczają ją nawet rodzice.

Na szczęście nasza bohaterka znajduję niecodziennego sprzymierzeńca: swój żołądek. Organ obdarzony nie tylko mową, ale również dobrymi manierami, znajomością świata i odwagą.

W trakcie ich wspólnej drogi, czasami wbrew swojej woli, ale zawsze z pełnym oddaniem, żołądek pomagać będzie dziewczynce, a w późniejszym okresie nastolatce. Okaże się ośrodkiem mądrości i emocji.

Krok po kroku, ta odmienność, która przez długi czas była jej więzieniem, stanie się narzędziem poznania i spotkania ze światem zewnętrznym.

Antoinette Rychner

Urodziła się w 1979 r. w Neuchâtel. Ukończyła szkołę plastyczną na wydziale dekoracji i w latach 2000-2006 pracowała w teatrze jako technik i scenograf.

Współpraca z Robertem Sandoz kompletnie zmieniała jej życie i sprawiła, że dramaturgia stała się najważniejszą z jej pasji. W związku z nią ukończyła studia w Instytucie Literatury Szwajcarskiej. W 2010 r. otrzymała posadę dramaturga w Teatrze Grütli w Genewie. Praca ta zaowocowała wieloma niewydanymi dotąd tekstami. Obecnie otrzymuje stypendium dramatopisarskie w ramach programu „Teksty na scenie”. ​

W 1999 r. otrzymała Międzynarodową Nagrodę Młodych Pisarzy za nowelę „Dzień odwiedzin”.