Warsztaty teatralne online - oferta Teatru Lalek Arlekin dla szkół podstawowych

130739029 4656771824397406 8514563293098443799 n

Zachęcamy wszystkich nauczycieli i edukatorów do zapoznania się z ofertą warsztatową Teatru Lalek Arlekin, która może być wykorzystana podczas zdalnego nauczania.  Zajęcia mogą być przeprowadzane w trakcie lekcji lub poza nimi poprzez platformę Teams lub Zoom.

Do wyboru dla każdej z klas jest jedna z trzech przedstawionych propozycji. Termin warsztatu musi być uzgodniony wcześniej z teatrem, a pedagog teatru musi mieć wiedzę przed warsztatem, dla jakiej konkretnie grupy wiekowej (klasy) prowadzić będzie warsztat. Jest możliwość uzgodnienia innych tematów warsztatów na zamówienie. 

1. Warsztat w ramach Pracowni Twórczego Widza – online
Czy pandemia to „fajna babka” ? - warsztat o zmianie
Pandemia, okres izolacji, brak swobody i mnóstwo ograniczeń budzą lęk. Zmiana codzienności dotyczy wszystkich. Proponujemy warsztat (dla dwóch grup wiekowych) - dla dzieci i młodzieży - o zmianie. Jak ją zaakceptować, oswoić, a nawet się z nią zaprzyjaźnić. Dzięki narzędziom teatralnym poskromimy negatywne emocje związane z wirusem i pokażemy, że zawsze warto zmienić perspektywę. Warsztat umożliwi konfrontację z wątpliwościami, da przestrzeń na ujście emocji i oswojenie strachu. 
• gdzie jest teraz wirus skoro go nie widać? (jak się przed nim ochronić - praktyczne wskazówki np. przy użyciu pantomimy)
• czy wirus potrafi latać?
• pozwól sobie na emocje - rozładowanie ich - emocje są dobre!
• ćwiczenia relaksacyjne - jak się wyciszyć i zachować spokój
Kategoria i wiek uczestników: 7-18 lat
Czas trwania: 45 minut / Koszt: 100zł
Szczegóły: edukacja@teatrarlekin.pl
pedagog teatru: Justyna Rogowska

2. Warsztat w ramach Pracowni Twórczego Widza – online
Teatr przedmiotu
Warsztaty, w których to nie słowo będzie na pierwszym planie. Zobaczycie, że w teatrze wszystko może być rekwizytem. Grać można papierem, kawałkiem materiału, kijem od szczotki czy czymkolwiek innym. Nadamy przedmiotom duszę, rozbudzimy wyobraźnię. Uczestnicy warsztatów stworzą z kilku wybranych przez siebie przedmiotów krótkie etiudy i postaci sceniczne. 
Rzeczy potrzebne do warsztatu: każdy uczestnik wybiera kilka dowolnych przedmiotów.
Kategoria i wiek uczestników: 7+
Czas trwania: 45 minut / Koszt: 100 zł
Szczegóły: edukacja@teatrarlekin.pl
pedagog teatru: Justyna Rogowska

3. Warsztat w ramach Pracowni Twórczego Widza – online
Zabawa teatrem - warsztat z elementami pedagogiki zabawy
Warsztat oparty na elementach pedagogiki zabawy z wykorzystaniem ćwiczeń dramowych, ale przede wszystkim wywołujący uśmiech. Ćwiczenia dobrane będą w taki sposób, aby pokazać warsztat pracy aktora i teatr jako dobrą zabawę, która zbliża do siebie ludzi. Dodaje też odwagi i pozwala uwierzyć, że zajęcia teatralne są dla każdego, niezależnie od wieku czy doświadczeń teatralnych lub ich braku. Teatr to miejsce dla wszystkich!
Do warsztatu potrzebne: wygodne ubrania i dobry humor.
Kategoria i wiek uczestników: 7+
Czas trwania: 45 minut / Koszt: 100zł
Szczegóły: edukacja@teatrarlekin.pl
pedagog teatru: Justyna Rogowska