PRACOWNIA TWÓRCZEGO WIDZA
OFERTA WARSZTATOWA TEATRU LALEK ARLEKIN DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH, PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ - SEZON 2020/2021

fot ulotka warsztaty 1

WARSZTATY KREATYWNE, DO WYBORU PRZED LUB PO SPEKTAKLU (lista będzie uaktualniana na bieżąco o nowe propozycje)

1. Porusz sobą, porusz lalką
Teatr Lalek ma bardzo pojemną formułę. Ewoluuje w wykorzystaniu form i sztuk animacji, ich ożywiania i mówienia przez nie. W tym warsztacie inspiracją do działania będą klasyczne lalki teatralne z naszych teatralnych magazynów, stanowiące o istocie historii naszego teatru i ich scenicznym życiu. Uczyć będziemy się, nie w sposób akademicki lecz przez własne doświadczanie, odkrywanie możliwości ruchowych swoich i lalki. Uczestnicy warsztatu samodzielnie doświadczą w prostych działaniach i etiudach z wykorzystaniem lalek, jak działa ruch, perspektywa i przestrzeń w teatrze. Warsztat uwrażliwia na budowanie relacji oraz uruchamia elementy empatii i współgrania. Pomaga w sposób aktywny zapamiętać podstawowe techniki lalkowe i zainspirować do dalszych poszukiwań w zakresie teatru lalek.

2. Warsztaty kontekstowe
Warsztaty kontekstowe po spektaklu, realzujemy w ramach cyklu nazwanego przez nas TABUlatorium, swoistego laboratorium tematów żywych. Bazując na aktualnym repertuarze, proponujemy w nich aktywne zajęcia inspirowane obejrzanym przedstawieniem, dając przestrzeń do indywidualnych pytań, interpretacji i twórczego działania. Za pomocą środków teatralnych i słowa dotykamy wspólnie drugiego dna spektakli i kwestii w nich poruszonych. Warsztaty szczególnie polecane do spektakli: "Huśtawka", "Matek Rozstawacz", "Zapisani", "Wędrówka Nabu" czy "Włókniarki". 

Cena warsztatów dla grup, zakupionych razem ze spektaklem – 8 zł. (Bez zakupienia spektaklu – 20 zł). 
Warsztaty trwają do 60 minut. Grupy – maks. do 30 osób. Oferta obowiązuje od poniedziałku do piątku. Zapisy na warsztaty dla grup oraz sprzedaż pakietów (spektakl+warsztat) prowadzi Dział Organizacji Widowni: BILETYREZERWACJA@TEATRARLEKIN.PL
Istnieje możliwość przeprowadzenia warsztatów na zamówienie wg indywidualnych potrzeb.
Wszystkie warsztaty uwzględniają wiek i indywidualne możliwości odbiorcy. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych edukatorów, pedagogów i artystów.

Szczegółowych informacji o projektach edukacyjnych udziela Justyna Rogowska - pedagożka teatralna, specjalistka ds edukacji, tel. 42 633 08 94 wew. 121

ZAPRASZAMY!