W pogoni za...

D52A4850
Autor: Przemysław Wechterowicz
poziom2KUP BILET

Reżyseria: Anna Nowicka
Scenografia: Michał Adam Jankowski
Muzyka: Piotr Klimek

Obsada:
Klaudia Kalinowska
Katarzyna Pałka
Marcin Sosiński
Szymon Nygard

Każdy z nas z pewnością choć raz w życiu zadał sobie pytanie: „Po co jestem, dokąd zmierzam?” Odpowiedź raz wydaje się prosta, kiedy indziej staje się niewytłumaczalnym zagadnieniem. Często wymyka się z rąk, płata figle i mieni kolorami tęczy.

Niemal każdego dnia, miesiąca i z biegiem lat zmieniamy zdanie dotyczące sensu życia, dobieramy inne priorytety, stawiamy sobie kolejne cele. Lecz ile byśmy ich nie zrealizowali, zawsze ważną rolę odgrywa nieubłagany CZAS – życia, śmierci, pracy, wolny, na zabawę, na miłość, na nas…

Na podstawie książki „W pogoni za życiem” Przemysława Wechterowicza, twórcy spektaklu stworzyli alegoryczną historię, w której podsuwają kilka odpowiedzi na wspomniane wcześniej trudne pytanie, które spędza sen z powiek zarówno zwykłym śmiertelnikom, jak i wielkim tego świata.

Realizatorzy przenoszą widzów w świat maleńkiej jętki (latającego owada), która zaraz po tym jak przychodzi na świat, dowiaduje się, że jej życie trwa tylko jeden dzień… I w ciągu tego jednego dnia z całych swoich maleńkich sił zrobi wszystko, by jak najpełniej je przeżyć.

Całość jest zrealizowana przy pomocy niezwykle ciekawej techniki teatru cieni, połączonej z animacją komputerową.  

Spektakl adresowany jest do dzieci powyżej 5 roku życia, a także do dorosłych, ponieważ w świetle czasu, życia i śmierci każdy z nas jest równy.

Premiera: 12 września 2015

wpogoni trailer

View the embedded image gallery online at:
http://teatrarlekin.pl/pl/w-pogoni-za#sigFreeId4240729a72