Tomcio Paluszek - Gdzie ten maluszek?

Tomcio plakat druk 1
Na podstawie tekstu Katarzyny Kawalec KUP BILET

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Kawalec
Scenografia: Areta Puchalska
Muzyka: Radosław Bolewski

Obsada:

Patrycja Czyszpak-Pawlak
Wojciech Kondzielnik

 

Premiera: 13 kwietnia 2019 r.
Dla widzów od 1,5 roku życia
Czas trwania: 45 minut (bez przerwy)

To projekt przeznaczony dla najmłodszych widzów od 1,5 roku życia oraz dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Składa się na niego spektakl inspirowany najwyższej klasy współczesną literaturą dla naj, najmłodszych autorstwa Hervego Tulleta, mistrza skojarzeń i zabawnych interakcji bliskich dzieciom. Nawiązując do jego twórczości, przedstawienie swobodnie podąża za treścią baśni "Tomcio Paluszek", koncentrując się na temacie sprytu i wielkich możliwości „tych najmniejszych”, takich jak tytułowy bohater. Tematem spektaklu jest znajdowanie rozwiązania z trudnej, kłopotliwej sytuacji, tak, jak w baśni wyjście znajdował maleńki Tomcio Paluszek. Pomimo niewielkiego wzrostu i wieku, potrafił zdziałać więcej niż inni.  Sens utworu, że z każdej opresji znajdzie się wyjście, będzie wsparty interaktywnymi, przestrzennymi i sensorycznymi działaniami, w które wciągnięte będą dzieci.

Podczas spektaklu aktorzy wspólnie z widzami szukają wyjścia z tarapatów, w których znajduje się Paluszek. Wiele ze scen dzieje sie również pośród najmłodszej widowni! Poprzez różnorodne, niezwykłe rekwizyty, aktorzy stymulują rozwój sensoryczny u dzieci i pomagają w rozwijaniu ciekawości świata.

Realizatorką spektaklu jest reżyserka Katarzyna Kawalec - doświadczona już w pracy dla najmłodszej  teatralnej widowni, mająca na swoim koncie kilkanaście realizacji dla najnajów (m.in. "Szarego chłopca" w naszym Teatrze), założycielka Teatru Sensorycznego Minimi.

Uwaga: Ze względu na to, że widzowie spektaklu siedzą na podłodze, na miękkich matach, przed wejściem na widownię prosimy o zdjęcie obuwia.

projekt platatu: Areta Puchalska

fot. HaWa

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

mkidn 01 cmyk

 Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Łodzi

logo wer horyzont zhaslem pl kolor rgb