logo teatroteka szkolna czarne 1

Drodzy! Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia, na dzień dzisiejszy (8 maja) musimy zamknąć nabór na warsztat Teatroteki. Jednocześnie otwieramy listę rezerwową. Zgłoszenia przyjmujemy mailowo pod adresem: edukacja@teatrarlekin.pl.

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i Teatr Lalek Arlekin zapraszają na prezentację portalu Teatroteka Szkolna oraz warsztaty „Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole?”.

Warsztaty odbędą się w poniedziałek, 20 maja 2019, od godz. 16.15- 19.15 w sali Teatru Lalek Arlekin (ul. 1 Maja w Łodzi).

Udział w spotkaniu jest całkowicie bezpłatny!

Maksymalna liczba uczestników to 25 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dodatkowe informacje udzielane są pod adresem: edukacja@teatrarlekin.pl.

Warsztaty oraz prezentację poprowadzą członkowie zespołu „Teatroteki Szkolnej”, pedagodzy teatru z doświadczeniem warsztatowym. Spotkanie prowadzone przez pedagogów teatru z Instytutu Teatralnego. Składać się będzie z: prezentacji portalu Teatroteka Szkolna oraz warsztatu narzędziowego: Jak wykorzystać metody pedagogiczno-teatralne w praktyce szkolnej?

Zajęcia skierowane nie tylko do nauczycieli, instruktorów teatralnych , bibliotekarzy ale także do wszystkich zainteresowanych pedagogiką teatru. Zapraszamy!


Teatroteka Szkolna to portal zachęcający nauczycieli do wykorzystywania metod pedagogiczno-teatralnych na lekcjach oraz w ramach zajęć pozalekcyjnych (np. kołach teatralnych, lekcjach wychowawczych), opracowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Portal zawiera materiały edukacyjne, m.in. konspekty zajęć podzielone według grup wiekowych (3-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat, 16-19 lat) oraz materiały audiowizualne, pokazujące ćwiczenia rozgrzewkowe i lekcje wykorzystujące teatr.

Warsztaty: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? Ich celem jest poznanie metod pedagogiczno-teatralnych w ramach doświadczenia warsztatowego, a tym samym narzędzi umieszczonych na portalu „Teatroteka Szkolna”. Jak również przyjrzenie się, w jaki sposób pedagogika teatru może być przydatna
w działaniu szkolnym na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez nauczycieli, animatorów, czy instruktorów teatralnych.
Program spotkania:
1. Prezentacja portalu Teatroteka Szkolna (30 min)
2. Warsztaty narzędziowe: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? (2 h 30 min)

Warsztat "Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole?" poprowadzi Agnieszka Szymańska.

Agnieszka Szymańska to absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej (specjalności pedagogika ogólna i edukacja medialna), Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury Szkoły Głównej Handlowej, Szkoły Pedagogów Teatru Instytutu Teatralnego. Koordynuje i współtworzy działania edukacyjne, współpracując z teatrami lalkowymi i dramatycznymi (m.in. Teatr Baj w Warszawie, Teatr Pinokio w Łodzi, Teatr Fredry w Gnieźnie, TR Warszawa, Teatr Powszechny w Warszawie). Od 2010 r. współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego – obecnie przy programie Teatroteka Szkolna, prowadząc szkolenia dla nauczycieli i instruktorów teatralnych z zakresu pedagogiki teatru, wcześniej jako ewaluatorka programu Lato w teatrze (2011-2014) i producentka małych Warszawskich Spotkań Teatralnych (2010-2013). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2016 roku.

 www.teatrotekaszkolna.pl

logo teatroteka szkolna czarne 1

1 logo IT wersja podstawowa pena