PRACOWNIA TWÓRCZEGO WIDZA
OFERTA NA SEZON 2020/2021 ZOSTANIE WKRÓTCE UAKTUALNIONA!!!

OFERTA WARSZTATOWA TEATRU LALEK ARLEKIN DLA WIDZÓW INDYWIDUALNYCH, RODZIN I DZIECI - SEZON 2019/2020

fot ulotka warsztaty 2

1. BAZA TEATRALNA ARLEKIN I SPÓŁKA
– rodzinne warsztaty ruchowo-plastyczne
Ślady – odkrywcy teatralnej wyobraźni (warsztat dla dzieci w wieku 4-10 lat oraz opiekunów)
Czas trwania – 75 minut, cykl trzech spotkań (15 zł za każdą osobę, dziecko oraz osoby dorosłe biorące udział w warsztatach)

Warsztat familijny na pograniczu ekspresji ruchowej i plastycznej prowadzony metodą tańca kreatywnego z wykorzystaniem muzyki. 
Podczas zajęć wspólnie będziemy wędrować tropami szalonych twórców i ciekawych tematów, żeby samemu pozostawić ślady po sobie. W naszej pracy będziemy udowadniać, że każdy nasz ruch pozostawia znaki, które później mogą się złożyć na scenografie i przestrzenie, z których stworzymy nasz teatralny świat. Będziemy odkrywać miasto, wyspy, kosmos…, co tylko będziemy chcieli. 
Warsztat nastawiony jest na wzajemne relacje i współpracę. Cykl będzie podążał śladami laboratorium Segni Mossi oraz ideami twórców i pedagogów, którzy patrzą na rozwój dzieci ze szczególną uważnością. 

W trakcie naszej zabawy ważny będzie strój niekrępujący ruch. Podczas zajęć będziemy bawić się boso lub w skarpetkach. W warsztatach mogą być wykorzystywane materiały plastyczne, dlatego prosimy uwzględnić to w doborze odzieży :)

 

2. W POSZUKIWANIU NAJTEATRU 
– teatralne zajęcia familijne
POD/NAD/Wodne światTY (warsztat dla dzieci w wieku 1-3 lat oraz opiekunów)
Czas trwania – 45 minut, cykl trzech spotkań (15 zł za każdą osobę, dziecko oraz osoby dorosłe biorące udział w warsztatach)

Cykl spotkań warsztatowych, w których odkrywamy teatr z perspektywy najmłodszych dzieci podążając ich drogami rozwojowymi. Inspiracją do bawienia się formą i tematem pierwszego cyklu jest seria „Mała biała rybka” Guido van Genechten, wydawnictwa Mamania. Jest to prosta opowieść o białej rybce, która lubi się bawić, poznaje siebie i przyjaciół, uczy się nazywać świat i odkrywać jego fascynujące różnice.
W „POD/NAD/Wodnych światach” chcemy w bardzo prosty sposób mówić o ważnych sprawach a jednocześnie towarzyszyć w rozwoju najmłodszych, „dawać im uwagę” , jednocześnie przyglądając się, jak „dzieje się” teatr. Będzie w nich dużo delikatnej zmienności oraz eksploracji otoczenia, przestrzeni, barw i form w oparciu o układy zmysłowo-ruchowe oraz żywioły, takie jak woda, ziemia, powietrze.
Chcielibyśmy w naszym teatrze przyjrzeć się rozwijającemu się nurtowi relaxed performences uwzględniającemu niestandardowe potrzeby teatralne najmłodszego widza. Warsztatowe działanie daje dużo możliwości poszukiwań, obserwacji, poznawania siebie i doświadczeń zmysłowych poruszających ciałem.

woda, ziemia, powietrze – trzy żywioły, trzy układy zmysłowe
Woda – przepływ, dźwięki, kształty, dotyk
Ziemia – podparcie, stabilność, propriocepcja, dotyk
Powietrze – ruch, latanie, przedsionek

W trakcie naszych kreatywnych zabawy ważny będzie strój niekrępujący ruch. Podczas zajęć będziemy bawić się boso lub w skarpetkach.

 

3. PRZYJDŹ, PORUSZ SIĘ, TWÓRZ
– otwarta grupa warsztatowa wg metody tańca kreatywnego - zajęcia dla dzieci szkolnych. NABÓR TRWA!
Czas trwania – 75 minut, zajęcia będą odbywać się w tygodniu po południu (20 zł/warsztat) 
Więcej informacji w zakładce "otwarte grupy teatralne"

Zapisy na warsztaty indywidualne prowadzi Dział Promocji i Upowszechniania Kultury pod adresem: EDUKACJA@TEATRARLEKIN.PL 
Wszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczonych edukatorów, pedagogów i artystów.
Szczegółowych informacji o projektach edukacyjnych udziela Justyna Rogowska, pedagożka teatralna - specjalista ds edukacji, tel. 42 633 08 94 wew. 121

Uwaga! Kasa  teatru w sobotnie poranki jest nieczynna. Płatności za bilety wstępu na warsztaty należy dokonać wcześniej gotówką w kasie lub przelewem na konto teatru - zawsze po potwierdzeniu dostępności miejsca i otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji oraz szczegółów warsztatów. W przypadku płatności przelewem, prosimy mieć przy sobie na warsztatach potwierdzenie płatności.

ZAKUPIONE CZY OPŁACONE W TEATRZE BILETY NA SPEKTAKLE I ZAJĘCIA, JAK RÓWNIEŻ OPŁATY ZA FERIE - NIE PODLEGAJĄ ZWROTOM W RAZIE ICH NIEWYKORZYSTANIA

ZAPRASZAMY!